Memur-Sen ve Mehmet Akif İnan Vakfı'nın paydaşı olduğu ve bu yıl beşincisi düzenlenen Mehmet Akif İnan Ödülleri 'nin takdim töreni gerçekleştirildi.
Törende deprem bölgesine sayısız insanı enkaz altında mı kurtlara Kahraman madenciler de unutulmadı.

Törende madencilere Mehmet Akif İnan Ödülünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof.Dr.Vedat Işıkhan tarafından takdim edildi .
Bakan Işıkhan törende yaptığı konuşmada, madencik te gösterdikleri kahramanlıklar nedeniyle teşekkür ederek şunları söyledi:

"Bu akşam "Kim demiş her şeyin bitişi ölüm, destan yayılır mezarlarımızdan" dizelerinin sahibi,
Yedi Güzel Adam'n Akif'ini andık.
Memur-Sen Konfederasyonu ile Mehmet Akif İnan Vakfının düzenlemiş olduğu “Mehmet Akifm inan Ödülleri" Programı vesilesiyle güçlü kalemi, engin fikrî ve manevi dünyasıyla bir neslin düşünce dünyasına ışık tutmuş merhum başkanımızı, hocamıızi vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve özlemle yad ettik. Vefa duygusunun anlamlı bir örneği olan bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Çalıişma Hayati ve Emek Ödülünü alan '6 Şubat 2023 Depreminde Üstün Yararlılık Gösteren Maden İşçileri'miz başta olmak üzere ödül alan kardeşlerimizi tebrik ediyorum." 

Kaynak: Haber Merkezi