Fevkani Köprüaltı esnaflarından 24 tanesi Elmaspark'a geçerken kalan 25 esnaf içinde Başkan Ömer Selim Alan, geçtiğimiz Cuma günü için son gün diyerek başvöurmayanyların haklarını kaybedeceği uyarısında bulunmuştu.
Ancak Başkan Ömer Selim Alan, başvurmayan esnafa yine ek süre verdiklerini söyledi.
Başvurmayan 25 esnaftan 10 tanesinin başvurdğunu ve henüz başvurusunu yapmayan 15 esnaf içinde ek süre verdiklerini belirten Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan şunları söyledi:

ELMAS PARK'TA SÜRE UZATILDI. 25'TEN 15'İ BAŞVURU YAPMADI. ELMAS PARK ÇOK KISA SÜREDE BİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

Bugün itibariyle Çevre İl Müdürlüğümüz de vardı.iIlçe başkanımız da yanımızdaydı. Bizim teknik başkan yardımcımız olsun, mali işlerden sonra başkan yardımcımız olsun arkadaşlarla bugün bir ziyarette bulunduk. Elmas Park'ı. Sonrasında bir toplantı gerçekleştirdik. On beşe yakınEsnafımız şu an için başvuruda bulunmadı ama biraz süreyi uzattık çünkü onlar da başka bir arayışına girmişler acaba ticarethaneye burada devam etsek mi diye. Büyük ihtimalle o arkadaşlarının çoğu gelecekler. Elmas Park yani tahmini söylüyorum üç haftaya kadar işin içine olur. Yani ve doluluk oranı da artacak. Şu an Yirmiye yakın esnafımız içeride tadilat yapıyor. Yedi sekiz tane esnafımız da şu an ticaretlerine devam ediyorlar. Ama inşallah dediğim gibi en geç bir ay içerisinde orası bir cazibe merkezi olacak ki zaten soğuk su acılık ayağını da inşallah asfaltını yaptıktan sonra şu an itibariyle altyapı çalışmalarımıza başladık orada malum Görüyorsunuzdur. İnşallah onu aşağı indirdiğimiz zaman acılı bir cazibe merkezi olacak. Şehrin vazgeçilmez bir meydanı gibi bulvar haline gelecek. Evet. Orası tabii Elmas Park için, bizim için, oradaki esnaflarımız için daha iyi bir nokta haline gelecek. Vatandaşlarımıza rahat ulaşabilecekler. Esnaflarımız da zaten sürekli irtibat halindeyiz Yani biz onlara başından beri dedik ki ticaretinizi aksatmayın, buraya geçin. Sağ olsun, bugün de beraberdik, arkadaşlar keyifleri yerinde. İnşallah daha da iyi olacak. Yani biz bugüne kadar kimseyi mağdur etmedik. Onlar da mağdur etmeyeceğimizi söylemiştik. Keşke bu süreç daha önce olsaydı ama biz tabii onlar yüzünden biraz bu süreci geciktirdik. Şu an çoktan bu bitmiş olurdu. Biz de seçimin beş buçuk ay kala, altı ay kala bir zamanda köprü yıkımı gibi bir riski almamış olurduk. Çünkü hiçbir belediye başkanı seçime altı ay kala herhalde böyle bir radikal bir şey istemezdi ama bundan mecburduk. Ama dediğim gibi daha önce de söyledim sizlere vatandaş Şu an şehrin büyük çoğunluğu bizim yanımızda. Çünkü bu riskin ortadan kalkmasına seviniyorlar.

Kaynak: Ercan Demir