Zonguldak 1. Amatör Lig Play-Off  finalinde  ilk maçta 4-0 yendiği Üzülmezspor’u ikinci maçta da 2-1 mağlup eden Elcab Kablo  Zonguldak Gençlerbirliği, Süper Amatör Küme’ye  yükselme başarısını gösterdi.  Fener sahasında oynanan maç sonrası Şampiyonluk kupasını  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ile  ASKF Başkanı Kemal Demir’in elinden alan Elcab Kablo Zonguldak Gençlerbirliği futbolcuları büyük bir sevinç yaşadılar.


"ZORLUK OLMAZSA BAŞARI GELMEZ"

Karşılaşma sonrası açıklama yapan  Kulüp Başkanı Necdet Tıskaoğlu. İlk senede ilk kupalarını aldıklarını, hedeflerinin  üç sene içinde profesyonel  lige kadar çıkmak olduğunu söyledi. Tıskaoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi”
Öncelikle teknik ekip ve futbolcularımızı kutluyorum. Bu başarıyı onlar elde etti. Elbette kolay olmadı. Kolay olan şeyde başarı olmaz. Zor olacak, mücadele olacak, zorluk olacak ki başarı gelsin. Ben çocukları alnından öpüyorum, Caner Kır hocama çok teşekkür ediyorum. Ben kaleciyim içimde uhde vardı.Kaleci olmayı çok istiyordum.Allah bana nasip etmedi. İş adamı oldum. Kaleci antrenörümüz Caner Kır’a inandık ve güvendik. Takımı şampiyon yağacağını biliyorduk. Caner Kır hocama, oyuncularımıza ve bütün yönetime teşekkür ediyorum. Bu takım iyi bir takım olacak. Bu takım örnek bir takım olacak. Bu takım Zonguldak’ta kurumsal kimliğin, kurulsam şirketin futbol sahasına indiğinde başarının nasıl olduğunu gösterdi. Bu şirket bu takım örnek bir model sergiledi. Bizim peşimizden başka şirketlerinde gelmesini istiyorum. Ben Zonguldak’a geldiğimde örnek bir insan olabilmek için geldim. Sporda da bunu yaptım Allah’ıma hamd olsun, işimde de bunu yaptım. Ve biz daha çok şey yapmaya devam edeceğiz. Seneye Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e, daha sonrada profesyonel lige çıkmayı hedefliyoruz. Şimdilik Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ”dedi 
HABER: ERCAN AYGÜN