Ankara'da 1500 kişilik programda salon doldu taştı. Yetkililer bugüne kadar böyle bir coşku ve böyle bir kalabalık olmadığını ve bu çıtanın bir daha aşılmasının zor olduğunu belirttiler.

Muhteşem sunumu ile gönüllerde ve alkışlarda bir rekor kıran Uluslararası Batıkaradeniz Birliği Başkanvekili Hasan Kaya'nın sunuculuk yaptığı programda, 
Uluslararası Batıkaradeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Aydınalp, Genel Sekreter Dr Yaşar Okur,  Program koordinatörü Mehmet Bilgin, YK üyeleri, Dernek ve Federasyon Başkanları, kanaat önderleri, bölgemizin yetiştirdiği önemli değerlerden oluşan ekiple 15 günlük bir çalışma ile tarihe kanıt ve kayıt bırakacak nitelikli bir kitle ile muhteşem bir program yapmanın gönül huzuru içinde.

Bölgemize ait ezgilerin seslendirildiği Türk Halk Müziği Korosu ile kulakların pasının silindiği programda, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'ta onur konuğu olarak, projelerini paylaştı.

Ayrıca Cumhur İttifakı Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan, Ankara Milletvekili Orhan Yeğin ve Ankara Protokolünün önemli isimleri programa katılım sağladı.

Uluslararası Batıkaradeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer, "Resme büyük bakan, büyük Resme bakan, kişilerle değil, İnsanı insan kılan değerleri daha ileri taşımakla uğraşan, bunu da İnsan Onuruna yakışan bir ferâset ve nezaketle yapan ANKABİR ailesi; her zaman Ülkesinin hizmetkârı olmuş, nerede bir mazlum varsa ona ulaşmayı kendine ilke edinmiş, TÜRK Adaletinin Dünyada yeniden tesis edileceğine inanan bir kararlılık içinde olmuştur. Anadolu Coğrafyası için "Dünyayı gezdim böyle bir iyilik cografyası görmedim" diyen;  Ecdadımızın İnsanlık namı hesabına yakalamış olduğu üstün seviyeleri tarif eden, binyılın seyyahı İbni Batuta'nın anlattığı üstün seviyeleri tekrar yakalamak için iki değişmez kuralımız vardır. Biri OLMAK, diğeri ÖLMEK. Olmak için çok çalışmalıyız, Ölmek İçin ise Şehitlik İnancımız yeter. Tarihe kayıt ve kanıt bırakan muhteşem programa katılım sağlayan onur konuğumuz Sayın Turgut ALTINOK başta bütün kişi kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı arz ediyoruz." dedi.

Muhabir: Ercan Demir