Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları Kilimli ilçesinde düzenlenen etkinliklerle başladı. başladı.

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun Cumhuriyeti'n 100. yılını ülkemize ve ilçemize layık şekilde kutlayacaklarını söyledi.

Dün itibariyle Cumhuriyet resepsiyonu ve kutlama etkinliklerini düzenlediklerini ifade eden ifade eden Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun şunları söyledi:

"100. YILIMIZDA 100 GENCİMİZLE ANITKABİR'E GİDECEĞİZ"

Cumhuriyetimizin 100.yılı gerçekten gurur verici, mutluluk verici. İnanılmaz bir duygu. 29 Ekim 1923 bayramımızın başlangıcını verdik. Bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle, kutlamalarla, açılışlarla ilçemize layık şekilde, ülkemize layık şekilde vatandaşımıza, Türk milletine layık bir şekilde kutlamalarımızı da yapacağız. Dün burada mehteran  gösterimiz vardı. vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Ardından belki de uzun zamandır Cumhuriyet resepsiyonu olmamıştı. Paflagon Tesislerimizde de tüm vatandaşlarımızın katılımıyla personellerimizin katılımıyla protokolümüzün katılımıyla beraber cumhuriyet resepsiyonunu da başlattık. Çok kalabalıktı.  Katılan vatandaşlarımıza  çok teşekkür ediyorum.

Tabii ki bu etkinlikler voleybol, futbol basketbol turnuvalarıyla gençlerimizin katılımıyla daha sonra ilçemizde çeşitli açılışlar yapacağız.

"YÜZÜNCÜ YIL PARKIMIZIN AÇILIŞINI YAPACAĞIZ"

Bölüm mahallesinde bir voleybol sahası açılışı yapacağız. Kilimli'nin merkezinde bulunan şehir stadımızın yanında 100.yıl parkımızın açılışını yapacağız. Cumhuriyetimizin 100.yılına yakışır bir şekilde. İnşallah Kilimli'li hemşehrilerimizi bekliyoruz. 

MADENCİ KOROSU KONSER VERECEK

Etkinliklerimiz devam edecek. Pazar günü ilçemizde kaymakamlık binamızın önünde Madenci Korosu'nu ilçemize getireceğiz. Burada tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Biz madenci şehiriyiz. Kültürümüz bu. Cumhuriyet Bayramı'nı da bu şekilde kutlamak daha uygun olacağını düşündük.

İnşallah yoğun ilgi bekliyoruz Kilimli hemşehrilerimizden. Cumartesi günü  burada çocuklarımız için eğlenceler olacak. Şişme park olacak.

İnşallah tüm çocuklarımızı da buraya bekliyoruz. Çeşitli etkinliklerimiz  çok var. 

Kaynak: Ercan Demir