Çaycuma Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Soner Demir'in görevden alınması haberleri üzerine sosyal medya hesabından kamuyouna açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Demir'in vekaleten görevlendirildiğini, alınan son karara göre de geçici olarak görevinden uzaklaştırıldığı bilgisine yer verildi.
Çaycuma Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde; 

"Bazı internet sitelerinde, Belediyemizle ilgili haberler yer almış, konuyla ilgili bazı iddiaların dolaştığı dile getirilmiştir.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve “Saydam belediyecilik” anlayışımız gereği aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu görülmüştür:

Belediyemizin birimlerinde yapılan iç denetimler sırasında, İmar Müdürlüğü bünyesinde, incelenmesi gereken bazı hususlar tespit edilmiştir. Araştırmanın sağlıklı yürütülmesi için, yaklaşık bir yıl önce vekâleten görevlendirilmiş olan İmar Müdür Vekili Soner Demir geçici olarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Halen, mevzuata uygun olarak disiplin soruşturulması yürütülmekte olup, süreç içinde gereken açıklamalar tüm saydamlığıyla, kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Saygıyla duyurulur.

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI"

Kaynak: Haber Merkezi