BAŞKAN POSBIYIK: İTFAİYEMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi, Batı Karadeniz bölgesinin en gelişmiş, dünya standartlarında itfaiye aracına kavuştu. Aracın hizmete alınma töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “İtfaiyemiz sadece Ereğli ve köylerimizde değil, yurt çapındaki olaylara da müdahalede bulunuyor. Çalışmalarıyla gurur duyuyoruz. Günümüz koşullarında bir çok belediye sıkıntılar yaşarken, personeline maaş veremezken biz belediyemizin ihtiyacı olan araç, gereçleri daha da genişletiyoruz. İtfaiyemize kazandırdığımız dünya standartlarındaki bu araç halkımıza ve belediyemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi, Batı Karadeniz bölgesinde bir benzeri daha bulunmayan tam donanımlı İtfaiye aracına kavuştu.

İtfaiye merkez istasyonunda, aracın hizmete alınma töreni gerçekleştirildi. Törene, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, Erdemir İtfaiye Sorumlusu Hayri Demirci ve itfaiye personeli katıldı.

BAŞKAN POSBIYIK: İTFAİYENİN İMKANLARINI GENİŞLETİYORUZ

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’nin bölgedeki olaylar ile yurt çapındaki olaylara da müdahale ettiğini ve imkanlarını genişlettiklerini belirterek, şunları söyledi:

Personelimiz herkes tarafından takdir edilen, sevilen ve alkışlanan arkadaşlarımızdan kurulu. Müdürümüzden erine kadar tüm personel alkışlanacak çalışmalar yapıyor. Sadece Karadeniz Ereğli’de ve köylerinde değil, aynı zamanda yurt çapında herhangi bir yangın ve afet olduğunda anında orada bulunuyorlar. Yakın zamanda sel felaketi ve yangın gördük. İtfaiyemiz ve Eridak grubumuz yardıma gidiyor, çok yararlı, cansiperane çalışmalar yapıyorlar.

Tüm personelimize ben belediyemiz ve Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bu gayretli çalışmalarının daim olmasını diliyorum. Biz de elimizden geldiği kadar sizlerin imkanlarını genişletmeye çalışıyoruz. Bugün bir çok belediye son zamanlardaki ekonomik sıkıntılar, problemler nedeniyle işçilerine maaş ödeyemezken biz her türlü alet, edevatı belediyemize alabilme gücündeyiz. Nitekim dünya standartlarındaki bu itfaiye aracını 2 milyon 335 bin TL’ye aldık. Hiç kredi almadan tamamen belediyenin öz kaynaklarıyla maliyeti karşıladık. Doğal afetlerde ve köylerimizdeki her türlü sıkıntılarda kullanılmak üzere her türlü koşullara sahip bir araç. Aracın üzerinde kesici, ayırıcı, arama-kurtarma ekipmanları ve yangın söndürme ekipmanları bulunuyor. Halkımıza, belediyemize hayırlı olsun. “

“EREĞLİ BELEDİYESİ İTFAİYESİ 200 BİN NÜFUSA HİZMET VERİYOR”

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş de yaptığı konuşmada, yıllık ortalama 800 olaya müdahale ettiklerini ve bölgedeki 200 bin nüfusa hizmet verdiklerini söyledi. Ateş; “Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi olarak 3 ayrı istasyonla hizmet veriyoruz. 93 köy, 31 mahalle ve 3 belde ile birlikte 200 bin nüfusa yangın, kaza, arama-kurtarma, hayvan kurtarma, deprem ve diğer olaylarda müdahalede bulunuyoruz. Bölgemizde yıllık ortalama müdahale sayımız 800’ün üzerinde. Müdürlüğümüz tüm bu hizmetleri bugün dahil ettiğimiz araçla birlikte 13 araç ve 60 personel ile veriyor. 430 gönüllü itfaiyecimiz bulunuyor. Ekonomik krize rağmen bu aracın alınmasına vesile olan Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’a, başkan yardımcılarımıza ve meclis üyelerimize teşkilatımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ateş, Başkan Posbıyık’a ayrıca söndürme tüpü hediye etti ve aracın donanımıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Belediye Mezarlıklar Müdürü İlahiyatçı Dr. Metin Avcı’nın duasının ardından itfaiye aracı hizmete alındı.

HABER MERKEZİ