Edinilen bilgiye göre, geçen 22 Mayıs'ta Kozlu ilçesine bağlı Fatih Mahallesi'nde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde spor antrenörü olarak görev yaptığı öğrenilen Buket Yusufoğlu Murat D. tarafından evinin önünde bıçaklı saldırıya uğradı. Buket Yusufoğlu hayati tehlike ile kaldırıldığı hastanede bir hafta süren tedavisinin ardından taburcu edilirken yakalanan Murat D., adliyeye götürüldüğü sırada "Az bile yaptım. Ekmeğimi yedi bana namussuzluk yaptı" dedi.
Olaydan sonra tutuklanan Murat D. hakkında "kadına karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla hazırlanan iddianame 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkması beklenen zanlının, daha önce sosyal medya hesabından "Pazartesi en mutlu günüm olacak. Herkesin gecesi güzel olsun. Herkes yalanlarını, yaşattıklarının hesabını vermeden yaşayamayacak. Pazartesiyi bekleyin ölüm güzel olacak" şeklinde paylaşımlarda bulunduğu da iddianamede yer aldı.
Buket Yusufoğlu'nu evinin otoparkında altı bıçak darbesiyle yaralayan Murat D.'nin, eski sevgili oldukları ve Buket Yusufoğlu'nun kendisini aldattığı iddiasıyla olayı gerçekleştirildiği öne sürüldü.
Öte yandan, Buket Yusufoğlu olay günü görünce kaçtığı Murat D.'nin arkasından gelerek kendisini bıçakladığını söyledi. Buket Yusufoğlu ifadesinde ayrıca olaydan üç gün önce tedbir kararını ihlal eden Murat D.'den şikayetçi olduğunu ifadesinde yer verdi.

Kaynak: İHA