Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Zonguldak'ın 60 yıllık mimarisi Fevkani Köprü'nün yıkımıyla ilgili Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a sert eleştirilerde bulunarak "Fevkani Köprüsü'nün hurda bedeli" ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Erol, Alan'a "hurda bedelini açıklamalısın" diyerek Fevkani Köprü ihalesinin şaibeli olduğunu iddia etti.
Burak Erol'un Fevkani Köprü yıkımıyla ilgili açıklaması şu şekilde; 
"Şimdi ben belediye başkanıyım... Ben bu köprüden ne kadar hurda çıkacağını artısıyla eksisiyle tahmin etmem lazım. Burası milletin malı. Yıkım ihalesiyle ilgili büyük şaibeler var. Ömer Selim Alan'ın yıkım ihalesiyle ilgili iddialara yanıt vererek kamuoyunu aydınlatması lazım.
Bu nasıl bir devlet, kamu yönetimi? Bunu sayın Cumhurbaşkanımız duysa ona der ki "sen bilmiyor muydun bunu, bu nasıl bir iş? Yıkım ihalesindeki boşluk çok rahatsız edici. Bu konuyla ilgili bir an evvel, bulanık durumu ortadan kaldırması gerekiyor. Şehrin ortasında olan bir hadise, herkese buraya bakıyor. Sen şimdi köprüyü kaldıracaksın, ikinci aşamada yola asfalt döküyorsun asfaltı kırdırıyorsun. Sen daha ne yapacağını bilmiyorsun.  Ben kendisinden rica ediyorum, kantar fişlerinin toplamı nihai nedir, ne kadara satılmış ve ne kadar gelir elde edilmiş tüm bu soruları yanıtlasın. Buradaki rahatsızlık Ankara'da konuşuluyor, rahatsızlık var. Oradaki yöneticiler, bir belediye başkanıyla işbirliği yaparak böyle küçük şeylere tenezzül etmez. 
Ben burada belediye başkanı olsam, o hurdanın gramını kaçırmam. Köprünün mevcut durumuyla ilgili teknik projeyi ele geçirdim, proje bende. Biz arkadaşlarla oturup hepsine tek tek bakıp hesaplayacağız. Yaklaşık 150-200 ton yanılmayla asıl hesabı ortaya çıkaracağız. Köprünün misyonunu tamamladığını bende düşünüyorum. Ama sen şeffaf belediyecilik yapmıyorsun. Şu anda Zonguldak Belediyesi'nin gözleri kapalı, kulaklar duymuyor. Bu şekilde yol bulmaya çalışıyorlar."

Kaynak: HABER MERKEZİ