Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer,  Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, Genel Maden İşçileri Sendikasını ziyaret etti.

Ziyarette Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Erol; ‘ TTK küçülüyor’
Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, “Maden Mühendislerinde başkanımız değişti. Erdoğan başkanımız geldi.  Kömürümüz çok değerli. TTK vazgeçilmez diyorlar ama hala TTK küçülüyor. Bu da Zonguldak’a zarar veriyor. İnşallah vatandaşımız yerel seçimde onlara vermeyerek onlara gerekeni gösterecektir. Biz söylem istemiyoruz. Biz eylem istiyoruz. Bizim için sendika önemli” dedi.

Yeşil; ‘Ortak hedef Zonguldak’
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ise ortak hedefin Zonguldak olduğunu söyleyerek, “ izleri görmek mutlu ediyor. Ortak hedefimiz Zonguldak. 31 Mart yerel seçimleri demokrasi yarışı. Bu bir yarıştır. Bu yarışta demokratik ortamda kırmamak dökmemek gerek. Genel Maden İşçileri Sendikası olarak TTK’nın büyümesi anlamında yöneticilerimizin yanında olduk. Zonguldak’ta idarecilerin ve STK’ların yan yana gelip lobi oluşturması gerek.”

Dereli; ‘Zonguldak için yaptığını fedakarlıkları görüyoruz’
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli ise, “Zonguldak sosyal anlamda geri kalmış. Belediye meclis üyesi sayısı 31’den 25’e düştü. İller bankasından gelir 60 milyona geriledi. Zonguldak amatör lige geriledi. İşçisi sayısının azalmasının yanı sıra kent merkezi nüfusu da azaldı. Zonguldak kent merkezi küçülme noktasına gelmiş. Sizin burada ne fedakarlıklarla Zonguldak için yaptıklarınızı görüyorum” şeklinde konuştu.

Birlik beraberlik mesajlarının verildiği ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: Ercan Demir