Antalya dönüşünde toplantıyı değerlendiren Başkan Çetin Yıldız, meslek nace kodlarında değişikler yapılacağını ve üye sayısı düşük olan zayıf odaların daha da güçlendirilmesi yolunda çalışmalar yapıldığını söyledi.

4 gün devam eden başkanlar istişare toplantısında esnafların sorunları ve çözüm önerileri ve kanunlar konusunda bilgilendirildiklerini ve donanımlı şekilde döndüklerini ifade eden Terziler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Çetin Yıldız şunları kaydetti;

BİLMEDİĞİMİZ PEK ÇOK KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLDUK

"Antalya'da 25-29 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenen Başkanlar İstişare toplantısına katıldım Toplantıboldukça verimli geçti. Yapılan toplantıda yeni çıkan kanunlar hakkında, sanaatkarlara yapılacak hizmetler hakkında gerekli bilgileri aldık. Güncel meselelere baktık. Bunlar hakkında yapılacak işlemlerin neler olduğunu konusunda bilgilendirildik. Oldukça faydalı oldu.  Bizim bilmediğimiz bazı mevzuatlar vardı. Bu mevzuatların neler olduğunu öğrendik.

ZAYIF ODALAR GÜÇLENDİRİLECEK

Üye sayısı düşük esnaf odaların güçlendirilmesi çalışmalarının yapılacağı bilgisini altlarını ifade eden Terziler ve ayakkabıcılar esnaf hocası başkanı Çetin Yıldız sözlerine şu şekilde devam etti:

"Esnafa yararlı mevzuatlar da var tabii aralarında. Onlar için çalışmalar devam ediyor. Mesela şu anda bazı odaların hafif birleşimi açısından var.  Bazı Nace kodlarının değişimi söz konusu.. Bunların yeni çıkacak  kanunlarda belirleneceğin söylediler. Bunun için araştırma yapılıyor. Ön araştırmalar. 
Üye sayısının artmasına etki Edecek.  Zayıf Odaların güçlendirmesi çalışmaları da var.  Bunlar hakkında da bilgi verildi."
 

Kaynak: Ercan Demir