Genel Başkan Özgür Özel'in Zonguldak'a selamımı ilettiğini ifade eden Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu şunları ifade etti;

''ÖZGÜR ÖZEL'İN ZONGULDAK'A SELAMI VAR''

"Dün  Sayın Genel Başkan Yardımcımız Deniz Yavuzyılmaz'a ziyaret yaptık. Kendisi bizi genel merkezde üst düzeyde ağırladılar sağ olsunlar. Onun akabinde örgütlerden sorumlu Genel Başkanı Yardımcımız Ensar Aytekin Beyefendi dahil olmak üzere beş altı tane genel başkan yardımcısıyla görüşme yapma imkanımız oldu. Her birine  Zonguldak'ın sorumlu onların beklentilerini ilettik bilgilendirdik. Çok yararlı bir görüşme oldu. Günün sonunda da Sayın Genel Başkanımız  Özgür Özel  beyefendi bizzat beni kabul ederek yaklaşık yarım saatlik bir özel görüşme imkanmız oldu.ı Bu görüşmede tabii siyasi olarak  konuştuğumuz noktalar var.  Kendisinin Zonguldak'la ilgili ifadelerini size aktarayım. Sayın Genel Başkanımız yapılan kurultayda Zonguldak Delegasyonu'nun değişimden yana oy kullanarak kendisine oy vermesi sebebiyle Zonguldak örgütlerini ayrı bir sevmekte ayrı bir önem vermekte. Bunu ifade ettiler. Akabinde demokrasinin beşiği Zonguldak'ın tekrar Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalesi inancının tam olduğunu ifade ettiler. Böyle de olması gerektiğini ifade ettiler. Biz de kendilerine Zonguldak Belediyesi'ni alacağımızın sözünü verdik. 

''ZONGULDAK BELEDİYESİ'Nİ CHP KAZANDIĞINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİMİZLE  KATKI VERECEĞİZ''

Orada Zonguldak'a müjde olarak verebileceğim güzel bir nokta var.  Kamuoyunda konuşulan, sıkça konuşulan işte Cumhuriyet Halk Partisi muhalif dedi. AK Parti iktidarı da dolayısıyla belediyeye hizmetkarlar noktasında yapılan siyasi propagandalara cevaben kendisinin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ile birlikte, büyükşehir belediyelerinin de desteğiyle çok büyük yatırımların ve projelerin geleceğini, müjdesini verdi bize. Zonguldak Belediyesi'nin arkasında olacağını ifade etti. Yani düşünebiliyor musunuz? Cumhuriyet Halk Partisi'nin koskoca bir genel başkanı Zonguldak Belediyesi'nde olan yatırımların geleceğini, müjdesini veriyor. Bu bizim için çok değerli. Zonguldak için de çok değerli. Bu tabii bizim ön seçimde yapılacak olan seçimden sonra çıkacak adayımızın ve belediye başkanlığına oturacak olan adayımızın çalışmaları için Bu çok büyük bir kolaylık, çok büyük bir rahatlık. Yani Zonguldak'a bu noktada müjde veriyoruz. Değerli Zonguldaklı  hemşehrilerimiz şunu bilsinler ki Zonguldak Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçtiği takdirde görülmemiş bir  hizmetle yatırım gelecek. Gerek İstanbul, gerek Ankara, gerek İzmir büyük şehirler başta olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel merkezinin tüm imkanları sonuna kadar akıtılacak. 
Dolayısıyla bu Zonguldaklı vatandaşlarımızla  güzel bir belediyecilik örneği burada görecek. 

''ZONGULDAK MERKEZ İLÇE OLARAK ÜYE KAZANIMINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDUK''

Bunun yanı sıra yerel seçimlerle alakalı olarak genel değerlendirmeleri de yaptık. Neler siyaseten konuşulacak, neler gündemde olacak? Sayın Genel Başkanımız bize bu konuda talimatlarını da ilettiler. Biz de onları aldık. Bu çerçevede Yapıyoruz. Yine Zonguldak'la ilgili bizim adımıza sevineceğimiz bir takdir ve tebrik aldık
Sayın Genel Başkanımız Zonguldak merkez ilçe teşkilatının Zonguldak Türkiye'de kongre süreci içerisinde Değerlendirildiğinde nüfusu orantılı olarak en fazla üye yapan örgüt olarak ilan etti ve bize tebriklerini takdirlerini söyledi. Ben tabii mutluluktan uçtum. Onun yanı sıra köy çalışmaları, sivil toplum çalışmaları ve muhtar çalışma konuşmalarında da çalışmalarında örnek örgüt olarak da büyük şehirler hariç taşra teşkilatlarında örnek örgüt olarak gösterildiğimizi ifade ettiler. 
Bir ilçe başkanının duyabileceği en üst düzey tebrik ve takdir olsa gerek. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tabii benim yönetim kurulumda bulunan değerli arkadaşlarım üyelerimizin ve delegelerimizin bize desteklerinin sayesinde oldu. Her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün  ayrı bir mutluluk yaşıyoruz.

Kaynak: Ercan Demir