Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, seçim startını 23 Ocak Salı günü Madenci Anıtı’ndan verdi.
Saat 14.00’te çok sayıda partilinin katılımıyla Maden Mühendisleri Odası önünde başlayan  yürüyüş Madenci Anıtı önünde sona erdi.

Yürüyüşe Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İl Başkanı Devrim Dural, CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, CHP Zonguldak Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ile çok sayıda belde belediye başkanı ve belediye başkan aday adayları ile yüzlerce partili topluluğu katıldı.
Bu yürüyüş ile birlikte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere kadar sürecek uzun bir yürüyüşün startı da verilmiş oldu.

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, "Zonguldak’ta ‘Ben yaptım oldu devri’ sona erecek. Yıkmaya değil yapmaya geliyorum. Bu şehri birlikte yöneteceğiz!" şeklinde konuşarak şu şekilde seslendi;
"Sözlerime başlamadan önce demokrasi şehitlerinin Uğur Mumcu'yu ve diğer bütün demokrasi şehitlerimizi özlemle, rahmetle, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum Merhaba Cumhuriyet Halk Partililer. Merhaba sosyal demokratlar. Merhaba Atatürkçüler Merhaba Atatürk milliyetçileri. . Merhaba kadınlarımız. Merhaba. Merhaba gençlerimiz.  Merhaba çocuklarımız  Merhaba yol arkadaşlarım. Merhaba Zonguldaklılar. Değerli yol arkadaşlarım  Daha yaşanabilir daha güzel bir Zonguldak için başlattığımız yürüyüşün ilk buluşmasına hoş geldiniz. Çağrımıza kulak veren, mücadelemize onur veren, omuz veren yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  
 Yıkmaya değil. Yapmak için geliyoruz Kavga etmek yok. Kibirlenmek yok.  Partizanlık yok. Barışmak var. Liyakatin bilimin, hoşgörünün, demokrasinin halkın iktidarını kurmak için bugün buradayız. 
Çok değerli dava arkadaşlarım, yol arkadaşlarım, yoldaşlarım. Sivil toplum örgütleri, muhtarlar Sendikalar, işçiler, memurlar, emekliler, gençler, aydınlar. Öğrenciler, akademisyenler bu kenti hep birlikte yönetelim. Ben yaptım oldu devri bitecek. 31 Mart akşamı baharı, birlikte karşılayacağız.
Değerli Zonguldaklılar değerli dava arkadaşlarım, yol arkadaşlarım. Bugün mademci anıtında buluşmamız kesinlikle bir tesadüf değildir. Zonguldak demokrasinin en güçlü kalesidir. Maden odaklarında beş binden fazla şehit vermiş bu kentin sahip olduğu değerlerin üzerinden dozer gibi geçmek yıkıp yakmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Bu vesileyle emeğin başkenti Zonguldak'ta yüz binlerce kişiyi Ankara yollarına döken rahmetli Şemsi Denizer’in de mekanı cennet olsun. Nasıl başardıysa tüm kalbimizde inanın başaracağız. Hep birlikte başaracağız"

Kaynak: Ercan Demir