31 Mart Yerel Seçimleri neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kazandığı Kayseri-Pınarbaşı’ndaki seçimler, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) yaptığı itirazlar sonucunda iptal edildi. İlçedeki seçmen 2 Haziran’da yeniden sandık başına gidecek.

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından yapılan oy sayımlarda, CHP’li Deniz Yağan 5 bin 82 oyla birinci oldu. MHP’li mevcut belediye başkanı Menduh Uzunluoğlu ise 4 bin 758 oyda kalarak ikinci oldu. MHP’li yetkililer, mühürsüz oy torbaları kullanıldığı iddiasıyla seçimin iptal edilmesi için Pınarbaşı İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. Yapılan başvuruyu değerlendiren ilçe seçim kurulu, seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy,  konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yaptığımız itirazlar sonucunda İlçe Seçim Kurulu Pınarbaşı Belediye Seçimleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin iptali ve yeniden yapılmasına 6 kabul oyu ve 1 red oyu ile karar vermiştir. Sayın Kılıçdaroğlu yanlış yönlendirmeler ile yine boşa düştünüz. Ben size genel başkanlık yapmış birisi olarak sizin üslubunuzla cevap vermeyeceğim. Ama şunu bilin ki beni de sizi de tüm Türkiye artık daha iyi tanıyor. Bugün benim doğum günüm, kutlu olsun. Sevdamız Pınarbaşı" dedi.

Komşu dehşeti: Gülseren Yıldırım öldürüldü Komşu dehşeti: Gülseren Yıldırım öldürüldü

Kaynak: İHA