Karabük'ün Yenice ilçesinde 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığını kazanan Sertaş Karataş, Yenice Belediyesi'nin mali hesaplarının paylaştı.
Başkan Sertaş Karataş Cumhur İttifakı birlik ve beraberliğine bağlı kalarak şimdiye kadar mali konularda açıklama yapma gereğinde duymadığını ancak son günlerde kamuoyunda çok dillendirilmesi üzerine  yapmak zorunda kaldığını belirtti. 

Belediye Başkanı Sertaş Karataş, Belediyenin borçlarını Afişle Belediye binasına asmak yerine tablo hazırlatarak Sosyal Medya hesabından yayınladı. 
Yenice Belediyesi Sosyal Paylaşım Hesabından açıklama yapan Başkan Karataş şu ifadelere yer verdi"
Saygıdeğer Hemşehrilerimiz, 

Son günlerde kamuoyunda çokça dillendirilen Yenice Belediyesi'nin mali hesaplarının paylaşılmaması üzerine bu açıklamayı yapmak zaruri hale gelmiştir. 

Bunun üzerine biz de mali tablomuzdan sadece bir kesiti kıymetli kamuoyu ile paylaşmayı gerekli gördük.  

Yönetimimiz , Cumhur İttifakı birlik ve beraberliğine bağlı kalarak şimdiye kadar mali konularda açıklama yapma gereğinde bulunmamıştı. 

Kamuoyunda çok artan talepler doğrultusunda bu tabloyu yayınlamak durumunda kaldık. 

Nüfusu 10.000 'in altındaki belediyelerde , belediyemizde bu kapsam dahilinde olup personel gideri % 40 olarak uygulanır denilmesine rağmen Yenice Belediyesi'nin 2024 yılı ilk 4 ayındaki personel gideri % 69.86 dır. 

Belediyemize bağlı Ihlamur Teras Şirketindeki personel gideri rekorları alt-üst edecek derecede gerçekleşmiştir. Ihlamur Terasın ilk 4 aydaki personel gideri % 219.87 'dir. 
 Yorumu saygıdeğer halkımıza ve kamuoyuna bırakıyoruz.

Kaynak: Haber Merkezi