Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Karadeniz'de kıyıya 60 metre uzaklıkta ve 5 metre derinlikte şüpheli bir cisim tespit edildi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı  ve  Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın  talimatıyla bölgedeki tüm plajlarda ve sahillerde denize girmek yasaklandı
ÖMEMLİ DUYURU AÇIKLAMA GECE YARISI YAPILDI 

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından gece yarısı yapılan açıklamada konuyla ilgili şu bilgilere yer verildi"
 ÖMEMLİ DUYURU 

"Kdz. Ereğli Kaymakamlığı  Ve  Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın  talimatıyla, 29 Haziran 2024 tarihinde Kdz. Ereğli Göktepe Mevkiinde deniz kıyısından 60 metre açıkta, 5 metre derinlikte tespit edilen şüpheli cismin imha edilmesi maksadı ile 29 Haziran 2024 saat 20.00’den itibaren ikinci bir talimata kadar bölgede bulunan; Belediye Plaji, Merve Altı Plajı ile mesire alanı, aqua park ve çevresi vatandaşlarımızın güvenliği sebebi ile kullanıma kapatılmasını ayrıca denize girmenin tehlikeli ve yasak olduğu, bölgedeki vatandaşlarımızın gerekli uyarılar yapılarak bölgeden uzaklaştırılmasını, şüpheli cismin imhası esnasında Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, aqua park girişinden, Merve Altı Plajı bitimine kadar karayolunun trafiğe kapatılacaktır. Halkımıza önemle duyurulur"

Kaynak: HABER MERKEZİ