CHP ilk binasında rozet takdim töreni düzenlendi.

Törene Milletvekili Eylem Ertuğrul, il Başkanı Devrim Dural,  Merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu partililer ve istifa edenler katıldı.

TÖREN'DE CHP'YE KATILANLARA ROZET TAKDİM EDİLDİ

Tören'de Cumhuriyet Halk Partisine katılanlara tek tek rozet takdim edildi.

DURAL: BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

CHP İl Başkanı Devrim Dural yaptığı konuşmada birleşe birleşe kazanacaklarını belirterek şunları söyledi!

"Bugün burada toplanmamızın sebebi; DEVA Partisi’nin eski İl Başkanı Sayın Samet Albayrak ve eski partililerin, partimize katılmasıdır. Zonguldak’ta hep şunu söyledik; birleşe birleşe kazanacağız. Sözümüzün arkasındayız. Bugünde bunun ispatıdır. Hepimiz büyük bir sevinç yaşıyoruz, birleşe birleşe kazanacağız. Tavanda yapmadığımız ittifakı tabanda Atatürkçülerle, halkçılarla yapıyoruz. Sosyal belediyeciliği hayata geçireceğimiz nokta tam da burasıdır. Tekrar Samet Albayrak ve partililerin partimize ivme katacağını düşündüğümü belirtiyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Bu süreci çok değerli buluyorum. 
Baktığınız zaman ülkemizde hukuksuzluk, adaletsizlik başını almış gidiyor. Biz bunlara engel olmak için geliyoruz. Hedefimiz 2024 yerel seçimler. Burada aldığımız ivme ile beraber 2028’e yürüyeceğiz. Zonguldak’ta sosyal belediyecilik ne imiş, halka nasıl dokunulurmuş, Zonguldak’a yatırım nasıl gelirmiş bunların hepsini ispatlayacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu anlamda sayın Tahsin Erdem’i de kutluyorum."

ALBAYRAK: BİZLERE KAPISINI AÇAN CHP'YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

CHP'ye katılan Deva Partisi eski il başkanı Samet Albayrak'ta , "Bizlere kapısını açan CHP'ye teşekkür ederiz" diyerek şunları konuştu.

"Yerel seçimlere 81 gün kala, 200’e yakın arkadaşımız ile birlikte CHP’ye geçiyoruz. Kötü siyaset bizi CHP çatısında birleşmemize yol açtı. Bugünden itibaren yerelde ve genelde iktidar olmak için çalışacağız. CHP Zonguldak örgütüne genç arkadaşlarımızla kan olacağımıza ve seçimlerde başarılı olacağımıza inanıyorum. Dün akşam Tahsin Erdem açıklandı. Kendisi Zonguldak Belediye Başkan adayımızdır. Kendisi ile mahalle mahalle, sokak sokak dolaşıp Zonguldak Belediyesi’ni almak için uğraşacağız. Zonguldak’tan göçün olmasına engel olacağız. Bunun da ilk işaret fişeğini Tahsin Erdem ile ateşleyeceğiz. Bizlere kapısını açan Devrim Başkanımıza ve vekilime, Osman başkanıma çok teşekkür ediyorum"

ZAİMOĞLU: TAHSİN ERDEM1 NİSAN'DA BELEDİYE BAŞKANIMIZDIR

CHP Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu'da , taksi Erdem'in 1 Nisan'da Belediye Başkanı olacağını belirtecek şunları ifade etti;

"Güzel bir güne şahitlik ediyoruz. İl ve ilçe yönetimimiz olarak gece gündüz çalışma içerisindeyiz. CHP kar topundan çığa dönüşmek üzeredir. Bizlere katılan Zonguldaklı hemşehrilerimize ailemize dahil ettik. Samet Albayrak ve beraberindekiler, CHP ailemize katıldı. Gönlünde Atatürk sevgisi olan herkese CHP’nin kapıları açıktır" 

ERDEM; BİZE GÜÇ VERDİLER

CHP Zonguldak Belediye Başkanı Adayı Tahsin Erdem'de şöyle dedi.
"Benim ve partim için çok özel bir gün. Artık aday adaylığı sürecim bitti. 7 adaydan bir aday  ipi göğüsleyecekti. O günkü ön seçim sonucundan ben çıktım. Hangi aday arkadaşımız çıksaydı, etrafında birlik beraberlik gösterecektik. Bundan sonra bu süreci birlikte yürüteceğiz. Aday olduğum artık onaylandı. Böyle bir günün ardından Samet Albayrak ve yol arkadaşları ile baba ocağımızda birleştik. Bu partide olmaktan onur duyuyorum. Bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum"

ERTUĞRUL; ZONGULDAK'TA SEÇİMLERİ KAZANACAĞIZ

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul'da , yerel seçimlerde Çok iddialı olduklarını ve tüm başkanlıkları kazanacaklarını belirtecek şunları söyledi:

"Yerel seçime çok kısa bir süre kaldı. Her geçen gün partimize ilginin arttığını görüyoruz ancak Zonguldak’ta ayrı bir ilgi var. Bunu da bugün bir kez daha görüyoruz. Birlikte sahadasınız omuza mücadele verdiğimiz arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı eforu önümüzdeki yerel seçimlerde göstereceğiz. Ekonomik olarak bitmiş durumdayız. Dolar, Euro 30’u geçti. Zamlar aldını başını gitti. Bir mercimek çorbası 40 tl. Bu kabul edilecek bir ekonomi değil. Olay vergi adaletsizliği ile, gelir dağılımındaki adaletsizlikle bitmiyor. Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tahliye kararına rağmen Yargıtay bu kararı reddediyor, anayasa mahkemesini suçluyor. Anayasa mahkemesinin aldığı karar tüm resim ve tüzel kişileri kapsıyor. Buna uymama şansınız yok"

Kaynak: Ercan Demir