Zonguldak'ın Devrek İlçesi Aksu Köyü Muhtarı Mehmet Ergirdi yaşanan sel felaketinin ardından köylerinde yaşanan sorunları Devrek İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Bostancı ile paylaştıklarını ancak Bostancı'dan taleplerine tatmin edici yanıt gelmemekle birlikte siyasi gücüne güvenerek kaba ve despot cevaplar verdiğini iddia etti.
Konu hakkında açıklama yapan Aksu Köyü Muhtarı Mehmet Ergirdi şunları söyledi: "Aksu köyü gurup yollarımızın ve 4118 yaşındaki tabiat anıtının bulunduğu Bölüklü yaylasına da ulaşımı sağlayan Güney mahalle yolumuzun bakım ve onarımı; Yerel halkın istifadesi (Eğerci ve köyleri) EKOTURİZM 'e de katkı sunması açısından potansiyeli yüksek Aksu Yaylası Yaz şenliği yapılması; İnternet altyapısıyla ilgili sorunlarımızın giderilmesi hususunda gerek yurtdışından gerek yurtiçinden köyümüze gelen vatandaşlarımızın taleplerini resmi kurumlarımız ve ilgili birimlerden destek ve istişarelerine başvurduğumuz Devrek  il genel meclisi üyesi İsmet Bostancı taleplerimize tatmin edici yanıtlar vermek yerine mekan ve siyasi gücüne  güvenerek Kaba, Despot söylemlerle cevap vermiş, seslerin dışarıdan da duyulmasıyla üstünlük sağlama amaçlı aynı söylemlerle hakaretlerini sürdürmüştür.
Sebeplerini tahmin ediyorum, lakin kendilerine muracatım bireysel değil muhtarlığımız adınadır. Muhtarlar köyünde devletin temsilcileridir. Şahsıma yapılan bu saygısızlık temsil ettiğim köyüme ve yöreme yapılmış kabul edilmesi mümkün değildir.
ŞİDDETLE KINIYORUM
Ayrıca ek belgede belirtilen 20 ad.500x6000 Koige borular tarafımızca teslim alınmamış imza ve mühür şahsıma ve muhtarlığımıza ait değildir. Konunun muhatapları köyüme ve köylüme açıklama ve hizmet borçludur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

(Haber Merkezi)