Kazanmak için yola çıktığını ifade eden il başkanı Devrim Dural aday belirleme de ön seçimi tavsiye edeceklerini belirterek şunları söyledi:

"Bugün çok onurlandığımız, gurur duyduğumuz ve mutluluk içerisinde olduğumuz bir gün olduğunu belirtmek isterim sizlere. Çünkü burada aday adaylarımız bizleri ziyaret ediyorlar. Mülakat için il başkanlığımıza geldiler. Bir demokrasi şöleni havasında geçiyor. Burada adaylarımız kendi aralarında da gördüğünüz gibi bir birlik ve bütünlük içindeler. Bu bizim seçim sonuçlarına da yansıyacağını biz bunu öngörüyoruz. Bütün adaylarımıza bu duygularımla hepsine başarılar diliyorum. kendilerinin de başarılı olacaklarına inancımız tam. sonunda muhakkak ki bir adayımız burada adaylık ama ben diğer adaylarımızla da görüştüğümüzde kendilerine destek vereceklerini ben hissediyorum, biliyorum. Bu anlamda da Zonguldak Belediyesi, Zonguldak'taki 25 belediyeyi alacağımıza olan inancım tam. Özellikle Zonguldak Belediyesi'nde başarılı bir sonuç alacağımızı tekrardan Cumhuriyet Halk Partisi'nin altı okumuzu Zonguldak'a dikeceğiz. Ben aday arkadaşlarımıza, hepsine başarılar, bol şanslar diliyorum.  

 Biz il yönetim kurulu olarak ön seçimi bir tavsiye olarak milletvekillerimize söyledik. Biz bunu raporlaştıracağız. Yazıya da dökeceğiz. Raporumuzu da genel merkeze ileteceğiz. Tekrar ediyorum. Ön seçim konusunda il yönetimimizin almış olduğu bir tavsiye kararı var. Bununla alakalı da genel merkezimize raporumuzu yazacağız. Fakat bu ön seçimin verilerle de destekleniyor olması da bizim için önemli. Herhangi bir tarih telaffuz etmiyoruz. Son kadar genel merkezimizin biz burada yönetim olarak tavrımızı ortaya koymuş durumdayız. Son karar genel merkezimizin olacak bu konuyla alakalı. Dediğim gibi bizim için hangi yol, yöntem olursa olsun, kim aday olursa olsun, bizim için önemli olan burada seçimi kazanmak Ve biz adayımız kim olursa olsun bu seçimi kazanacağız. Bizim hedefimiz bu. Adayımız önemli. Ama burada altını çizdiğim nokta, önemli olan nokta ve husus şu. Biz kim olursa olsun bizim adaylarımız her bir Cumhuriyet Halk Partili bizim için çok değerli. Adayımız kim olursa olsun biz Zonguldak'ta seçimi alacağız. Biz inanıyoruz. Halkımızın da buna inanmasını istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı takip etmesini istiyoruz. Önümüzdeki dönemde de adaylarımız belirlendikten sonra çalışmalarımız sahada artarak ilerleyecek. Şu anda aday adaylarımızı da ziyaretleriyle, sosyal medya paylaşımlarıyla, düşünceleriyle, fikirleriyle bu sürece büyük bir katkı sunuyorlar. Ben onlara da Bu anlamda çok teşekkür ediyoruz. Bu katkılarından dolayı. Hiçbir Emek Zayi olmaz. Her emek karşılığını bir gün bir yerde bulur. Bu şekilde de Zonguldak Belediyesi'ni tekrar alacağımızı sizlere ifade etmek istiyorum"

Kaynak: Ercan Demir