CHP il Başkanı Devrim Dural, sağlık sektörünün vazgeçilmez unsurları olan değerli hekimlerin gösterdiği üstün çaba, fedakarlık ve mesleklerini icra ederken karşılaştıkları zorlukları hatırlarak tüm sağlık çalışanlarına en derin saygı ve minnettarlığını sundu.

14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan CHP İl Başkanı Devrim Dural Sözlerini şu şekilde devam etti.

“Pandemi gibi küresel sağlık krizlerinde hekimlerin toplum için ne kadar vazgeçilmez olduğunu bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Son yıllarda iktidarın politik tercihleri nedeniyle hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet vakalarında ciddi bir artış yaşandığını maalesef görmekteyiz. Bu durumun mesleki koşulları daha da zorlaştırdığı ve sağlık sektöründe şiddetle mücadelede daha etkin yöntemlerin arayışını gerekli kıldığı açıkça ortadadır.
Yetersiz çalışma koşulları, artan iş yükü, yetersiz maaş ve özlük hakları gibi sorunların yanı sıra sağlıkta şiddet hekimlerin mesleğini icra etme şartlarını zorlaştırmaktadır, bu koşullar altında nitelikli hekimler yurtdışına göç etmek zorunda kalmakta ve bu durum sağlık sistemimiz üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.
Bugün, tüm hekimlerimize daha adil, güvenli ve destekleyici bir çalışma ortamı diliyor; meslek hayatlarında karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen gösterdikleri üstün çaba ve fedakarlıkları için teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki, hekimlerimizin refahı, toplumumuzun sağlığı ile doğrudan bağlantılıdır. Pandemi ve şiddet nedeniyle kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı saygı ve minnetle anıyor,14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.”
 

Muhabir: Ercan Demir