Zonguldak'ta sert kayaya toslayan ve yenilgiden şans eseri kurtulan Diyarbekirspor Kulüp Başkanı, beraberliğin faturasını başka yerlere kesmek istiyorum.

Zonguldak Kömürspor karşısında hiçbir varlık gösteremeyen rakibine mahkum oynamak zorunda kalan Diyarbekirspor'da çift sarı kart sonrası kırmızı kartla oyun dışı kalan 2 oyuncuda hakemin kararı doğruydu. Hakemler 90 dakika boyunca iki takım adına iyi bir yönetim sergilediler.
Zonguldak Kömürspor'lu futbolcuların mücadelesi görmezden gelen Başkan Serkan Genç'in rakibi tebrik etmesi gerekirken hakem yüzünden kazanamadıklarını ima etmesi manidar karşılandı.

Diyarbekirspor Kulüp Başkanı Serkan Genç, İHA'ya verdiği  demeçte TFF ve MHK'ya yüklenerek Karadeniz bölgesi hakemlerine tepki gösterdi.
Zonguldak Kömürspor'la deplasmanda oynadığı maçta hakem kararlarından dolayı mağdur olduğunu belirten Diyarbekirspor yönetimi, Ordu ve Rize bölgesi hakemlerinin kötü yönetim sergilediğini ileri sürerek TFF ve MHK’yı göreve davet etti.
Yönetim, Diyarbakırsporlu Tolga Kalender ve Burak Asan'ı oyundan atıp yeşil-kırmızılı takımı 9 kişi bırakan hakemlerin sadece bu maç için değil, bu hafta adayı 1461 Trabzon'la oynanacak önemli karşılaşma için de takımı zor durumda bıraktığını dile getirdi.
Kulüp Başkanı Serkan Genç, Karadeniz takımıyla oynayıp Karadenizli hakemler verildiğini belirterek, “O hakemler bir başka Karadeniz takımıyla yapacağımız maç öncesinde bizi yakıyor. O zaman biz de bu hafta 1461 Trabzon ile yapacağımız maça bizim bölgeden hakemler istiyoruz" dedi.
 

Kaynak: Ercan Aygün