Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak bu anlamlı günü Türk halkına armağan ettiği için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür etti. Uzun, kutlama mesajında  30 Ağustos Zaferi'nin unutulmaz bir gün olduğunu ifade ederek şu ifadelere yer verdi;

30 Ağustos 1922 tarihi; bütün yokluklara ve olanaksızlıklara rağmen emperyalizme karşı emsalsiz bir zaferin Türk Ulus’unca kazanıldığı unutulmaz bir gündür.
Bu tarihten sonra genç Cumhuriyet’in kuruluşu, onu takip eden eşsiz devrimler ve çağdaş bağımsız bir yeni devletin başı dik, onurlu bir şekilde dünyadaki diğer ulusların yanında yer alması gerçekleştirilmiştir. 
30 ağustos aynı zamanda, M.Kemal Atatürk’ün yüksek askeri dehası, savaş meydanlarındaki ders niteliğine haiz sevk ve idaresi anlamında da çok kıymetlidir.
Tarihçilerin, ”Bir Ulusun şahlanışı” olarak adlandırdığı, bağımsızlık savaşımızı zaman, zaman küçümseyen, başka zaferlerle kıyaslayan, önemsizleştirmek gafletinde bulunan şuursuzlara rastlanılmaktadır. 
Ancak bu türlü davranışlar, bağımsızlığımıza, devrimlerimize, laik demokratik çağdaş devlet yapımıza ve en önemlisi M.Kemal Atatürk’e olan inancımızı, sevgimizi katlayarak çoğaltmaktadır.
Tarihte yok olma noktasına gelmiş bir ulusu, emsalsiz bir direniş ruhu ile örgütlemesi ve yeniden var etmesi halkımızın, gençlerimizin bugünde önlerinde en aydınlatıcı bir yol olarak durmaktadır. 
30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir sevinçle kutluyor, başta M.Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyorum.

(Haber Merkezi)