CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu'nun önceki dönem CHP Zonguldak Belediye Meclis üyesi Ozan Demirtaş'a kafa attığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüş, olay, CHP'li yöneticiler ve önde gelen isimler tarafından kınanmıştı.

Olayla ilgili CHP'nin eski il ve ilçe başkanları açıklamalarda bulunarak Ozan Demirtaş'a destek mesajı yayınlanmıştı.  CHP eski Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun'un da imzası olduğu ortak açıklamada Osman Zaimoğlu'nun yaptığı hareketin doğru olmadığının üstü çizilmişti. 

Konuyla ilgili Osman Zaimoğlu'nun şiddet tavrına karşı çıkan Ebru Uzun, açıklamalarda bulunarak "Birlikte çaldınız, birlikte oynadınız…Ha bir de şimdi sızlanıyorsun..." ifadelerini kullandı.

Ebru Uzun'un konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

"Kamuoyunda günlerdir konuşulan Merkez İlçe Başkanımız Osman Zaimoğlu 'nun önceki dönem Belediye Meclis Üyemiz Ozan Demirtaş'a şiddet içeren bir eylemde bulunmasını eski il ve ilçe başkanları olarak bir açıklama ile kınadık.

Evet ,ortak açıklamaya imza verdim ve sebebi ne olursa olsun sevgili Ozan'a yapılan bu hareketi bir kez daha kınıyorum.
Ancak sonrasında eski il başkanımızdan ortak metnin bütünlüğüne gereksiz bir anlam yükleyen  açıklama geldi .Yaptığımız ortak açıklamanın mürekkebi kurumadan kendi siyasi hesaplarına ve hesaplaşmalarına bizleri de ortak gibi göstermeleri kabul edebileceğim bir durum değil.
Ortada ayıplı bir durum varsa sorumluları utanıp susacağı  yerde herkesten çok sesi çıkıyorsa sormak isterim..!
Gelinen noktada hesaba ortak değilmisiniz?
Dün göremediğinizi bugün mü gördünüz??
Daha düne kadar adaylığı için direttiğiniz insana,  kendi öz eleştirinizi yapmaktan kaçınarak , üzerinde tepinip  faturayı  kesmekle kurtaramazsınız!

Sonuçta hepiniz oradaydınız!

Birlikte çaldınız, birlikte oynadınız…

Ha bir de şimdi sızlanıyorsun...

Yalan mı?
Ben  sevgili Ozan'a yapılan ayıbı ayrı, sizin ayıbınızı ayrı değerlendiriyorum bu böyle biline."

Kaynak: Haber Merkezi