Eğitimin açılışında konuşma yapan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu “Gözümüzden sakındığımız Ülkemizin güzel ormanlarımızda yaptığımız çalışmalarında Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Orman Genel Müdürlüğümüzün Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun olarak gelişen teknolojiyi yakından takip ederek teknolojik dili ormancılığı geliştirmek üzere tüm imkanları kullanarak öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz” dedi.

İnşaat İkmal Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun ise yaptığı değerlendirmede Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde uzun yıllar görev yaptığını ifade ederek, "Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü bir okuldur. Biz de dünün öğrencisi bugünün öğretmeni oldu. Sizlere bilgi ve tecrübelerimizi aktarmaya geldik” dedi.

İnşaat İkmal Daire Başkanlığı personelleri İnşaat İkmal Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun, Şube Müdürü Sevgi Aktürk, Şube Mühendisleri Ertan Kılcı, Hüseyin Şimşek ve Osman Gürbüz tarafından, 2016-2023 yılları arasında orman yollarında meydana gelen program gerçekleşmelerin (yeni yol, üst yapı, sanat yapısı vb.) ORBİS sistemine veri girişlerinin yapılması konusunda verilen eğitime Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Ali Deniz, Makine ve İkmal Şube Müdürü, İşletme Müdür Yardımcıları ile Şube personelleri katıldı.

Kaynak: Ercan Demir