30 Dakika süren ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Ereğli’de yapılması planlanan çalışmalar başta olmak üzere birçok konuda fikir alış verişinde bulunuldu.  

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti.  30 Dakika süren ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Ereğli’de  yapılması planlanan çalışmalar başta olmak üzere birçok konuda fikir alış verişinde bulunuldu.  Başkan Posbıyık, verdiği destek için İmamoğlu ve ekibine bir kez daha teşekkür etti.

"NELER YAPABİLİRİZ” KONUŞULDU 

19 Kasım’da yaşanan büyük afet sonrası yaptıkları görüşme sonrası Ereğli’ye personel, iş makinesi ve araç desteğinde bulunan Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti. Özellikle sahil bandında meydana gelen hasarın giderilmesi için Ereğli’ye gelen  teknik ekibin verdiği rapor doğrultusunda ne gibi yardımlar yapıla bilinir onlar da masaya yatırıldı. 

EREĞLİ’Yİ, EREĞLİ HALKINI SEVİYORUZ! YAZA SAHİL PIRIL PIRIL OLACAKTIR

Başkan Ekrem İmamoğlu da ziyarette Ereğli'nin bundan sonraki ihtiyaçları noktasında Başkan Posbıyık ile görüşmelerini sürdürdüklerini söyledi. İmamoğlu, "Ereğli'yi çok seviyoruz, oranın halkını da çok seviyoruz. İnşallah yaza pırıl pırıl olur, birlikte ayağa kaldırırız" dedi.

KDZ. EREĞLİ HATIRASI 

2019’da İBB Başkanı seçildikten sonra 6 Temmuz 2019’da ilk şehir dışı ziyaretini Ereğli’ye yapan ve Sevgi Barış Dostluk Ödülü ile ilk ödülünü alan Ekrem İmamoğlu’na Ereğli’de çekilmiş fotoğraflarından oluşan bir tablo hediye etti. 

Kaynak: Haber Merkezi