Seçkin isimlerin katılımıyla, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Günaydın Türkiye” programının sunucusu Cem Küçük’ün sunumlarıyla gerçekleşen Zorlu Center & Raffles Hotel’de düzenlenen “8. Türkiye Marka Zirvesi” kapsamında gerçekleştirilen “İhracatın Yol Haritası” ödül töreninde Elcab Kablo Profil Sanayi A.Ş. olarak “Yılın İhracat Markası” ödülü verildi. 

Yılın genç iş kadını ödülünü alan D’s Damat Yönetim Kurulu Üyesi ve DEİK Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi Başkanı  Kübra Orakçıoğlu’nu, Yılın Gıda Markası ödülü, Tat Gıda Başkan Vekili Sayın Veysel Memiş’i, Yılın Elektrikli Araçlar Ödülü Aky Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı  Gökmen Akyürek’i tebrik eden Tıskaoğlu, ödülü TBBM Türk Parlementerler Birliği Koordinatörü ve Başbakanlık eski Müşaviri İsmail Kalyoncu’dan takdim aldı. 

Tören sonrasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Tıskaoğlu, üretime ve ihracata önem vererek Türkiye ekonomisine katkısını dile getirdi. Firmanın zorlu rekabet koşullarının yaşandığı kanatlı kategorisinde üstün performans sergileyerek ülkemizin ihracatının büyük bir oyuncusu ve daha önemlisi bir parçası olmaktan ve İhracatın markası ödülüne layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. 5 kıtada 56 ülkeye 500’ün üzerinde ürün çeşidi ile ihracat yaptığını, bu ağın her geçen gün büyüdüğünü ve bununla beraber yaptıkları çalışmaların takdir edilmesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Tıskaoğlu, ödüller bizi motive ediyor ve doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor.
Dünyanın liderleri arasına girme hedefiyle azimle ve kararlılıkla çalışarak bu katma değer yarışında bayrağı daha ileri taşımayı hedefliyoruz. “Ülke ihracatımızın bir parçası olmaktan mutluyuz ve gururluyuz. Bu ödülü Türkiye ekonomisi için üreten, ihraç eden ve istihdam sunmak için çalışan Elcab Kablo’daki takım arkadaşlarım adına aldım. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ