Bartın'da içme suyunun geldiği Kaman köyünde bulunan kavşak suyunun şehre basılması için kullanılan trafoların elektrik telleri kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi.

Kavşak Suyu sondaj kuyusuna enerji sağlayan direk tipi trafo ve kuyuya ait panolarda bulunan besleme kabloları kimliği belirsiz kişilerce kesilerek, devre dışı bırakılınca şehre bir süre su verilemedi. 
Bartın Belediyesi ekipleri kısa sürede kesintinin sebebini tespit ederek kesiler elektrik kablolarını yeniden kuyuya bağladı ve şehre su basmaya başladı. 
Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya olayı gerçekleştirilenlerden şikayetçi olunca jandarma ve güvenlikleri soruşturma başlattı. 
Bartın Belediyesi sosyal medya hesabından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi;
"Kaman mevkiinde bulunan Bartın Belediyesi Kavşak Suyu sondaj kuyumuza enerji sağlayan direk tipi trafo ve kuyuya ait panolarda bulunan besleme kabloları kimliği belirsiz kişilerce kesilerek, devre dışı bırakılmış olup, vatandaşlarımız mağdur edilmiştir. Verilen zararın giderilmesi için gerçekleştirilen çalışmalar kısa sürede tamamlanarak, halkımızın mağduriyeti ortadan kaldırılmıştır. Belediyemizce konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Kaynak: Haber Merkezi