Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri başarılı bir operasyona imza attı.
Bir vatandaşı kendilerini banka görevlisi olarak tanıtarak 120 bin lira dolandırdığı iddia edilen 2 kişi Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekpiler tarafından İstanbul'da kıskıvrak  yakalandı. 
2 şüpheli  İstanbul'da yakalandıktan sonra Zonguldak'a getirildiler ve Zonguldak Adliye Sarayı'nda çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.
ZONGULDAK VALİLİĞİ KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
İstanbul'da yakalanan şahıslar ve yapılan operasyon ile ilgili Zonguldak Valiliği şu açıklamayı yaptı: "Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekibimizce yürütülen araştırma sonucu il merkezinde bir vatandaşımızı kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak 120 bin lira değerinde dolandıran (2) şüpheli şahsın İstanbul ilinde ikamet ettikleri tespit edilmiştir. İstanbul iline gönderilen ekibimizce yakalanan M. A. (33) ve Y. Y. (20) isimli şahıslar ilimize getirilmiş olup 31.08.2023 günü çıkartıldıkları Mahkemece tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir. Vatandaşlarımızı mağdur eden dolandırıcılara karşı yürütmüş olduğunuz operasyonel çalışmalara ve vatandaşlarımızı bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız şekilde devam edilecektir."

(Haber Merkezi)