İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş ,İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Candemir Ongan ve Yönetimleri ile birlikte Kozlu balıkçı barınakları ve esnafı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş, kendisine eşlik eden İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Candemir Ongan ve ekip arkadaşları ile birlikte Kozlu limanına giderek, sel ve fırtınadan dolayı maddi zarar gören balıkçı barınaklarını ve sahilde bulunan esnafları ziyaret ederek,geçmiş olsun dileğinde bulundular.
Adıbaş ve Ongan Kozlu Limanının durumunun  gerçekten içler acısı olduğunu belirterek yaşanan felaketin ardından 2 gün geçmesine rağmen bir kepçe gönderilip limanın temizletilmemesine tepki gösterdi. Liman adeta çöplüğe dönmüş durumda ve denizin getirdiği atıklar mikrop saçıyor barınakların bir çoğu kullanılamaz halde yetkilileri duyarlı olmaya davet ettiler.

Balıkçı esnafı ile sıkıntıları ve çözüm noktaları hakkında fikir alış verişinde bulunan Adıbaş ve Ongan Mendirekten kaynaklı balıkçı barınaklarını ve limanın kullanılamaz hale geldiğini yetkililerin biran önce mendireğin yapımının başlatılarak sahil esnafını ve balıkçılarımızı bu eziyetten kurtarmak  için ivedilikle harekete geçmeleri gerektiğini dile getirdiler. Bu tür afetlerin bir daha yaşanmamasını arzu ettiklerini dile getirdiler.

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan'ı ziyaret eden Adıbaş ve Ongan sel ve fırtınadan dolayı oluşan maddi hasardan dolayı duydukları üzüntüyü dile getirerek tekrarlarının yaşanmamasını dilediklerini söyledi.
 
Adıbaş ve Ongan Başkan Ergün Kayhan'a, Liman Müdürü İsmail Balta ve Balıkçılarımıza misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladılar.

Kaynak: Ercan Demir