Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Beldesinde Zabıta Ekipleri tarafından engelli vatandaşlara tahsis edilen yerlere Park edenlere cezai işte uygulanıyor.
Zabıta Amirliği tarafından, belde genelindeki otoparklarda engelli park yerlerini işgal eden araçlar ile ilgili denetimler 7/24 esasına göre sürdürülüyor. yapılan denetimlerde engelli yerine park eden 9 araç sürüsüne ceza kesildi. 
ENGELSİZLER ENGELLİLERİ MAĞDUR EDİYOR
Filyos Belediyesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi "
Ulaşımda erişebilirlik faaliyetleri kapsamında; Engelli olmayan sürücüler, engelli vatandaşlara tahsis edilmiş park yerlerini işgal ederek, engellilere sunulmuş park yerlerini işgal ettiği tespit edilmektedir. Belediyemiz Zabıta Amirliği tarafından, beldemiz genelindeki otoparklarda engelli park yerlerini işgal eden araçlar ile ilgili denetimleri 7/24 esasına göre sürdürülmektedir.

Hemşerilerimizin ve misafirlerimizin herhangi bir mağduriyet ile karşı karşıya kalmamaları için otoparklarda bulunan uyarı levha ve uyarı şablonlarına dikkat etmelerini önemle rica ederiz.

Belediyemiz Zabıta Amirliği tarafından 24 Nisan Çarşamba günü ile 6 Mayıs 2024 Pazartesi tarihleri arasında engelli kartı bulunmadığı halde engelli araç park yerini kullanan dokuz (9) araç sahibine ilgili kanun ve yönetmelikler gereğince cezai işlem uygulanmıştır."
 

Kaynak: Haber Merkezi