Seçimde aldığı yenilginin ardından açıklama yapan Sarıal, "Kilimlinin bazı siyasal aktörlerinin ortak amaçta birleşerek perde arkasından sahneye koydukları oyunlar sonucu belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmiş bulunuyoruz." dedi.

Sarıal'ın açıklamaları şu şekilde;

"31 Mart 2024 yerel seçimleri sona erdi. 
Adaylar ve seçimlere katılan siyasal partiler arasında düzeyli, barışçıl bir seçim dönemi oldu.
Ayrı ayrı hepsini kutluyorum.

Öncelikle beş senedir birlikte yürüdüğüm çok değerli yol arkadaşlarıma, sandıklara giderek tercihini özgürce yansıtan tüm Kilimlili seçmenlere ayrıca teşekkür ediyorum.
Her seçimin bir sonucu vardır. Seçim sonucuna ve ortaya çıkan Kilimli halkının iradesine saygı duyuyorum.

Aday olduktan sonra, bunu içine sindiremeyen, hep şahsi siyasal beklentileri için tam içine girmeden CHP'nin dolayında dolaşan Kilimlinin bazı siyasal aktörlerinin ortak amaçta birleşerek perde arkasından sahneye koydukları oyunlar sonucu belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmiş bulunuyoruz.
Buna karşın beş sene boyunca ilçe genelinde düzenlediğimiz örgütsel hareket, AKP'nin Zonguldak genelinde en yüksek desteği aldığı 2023 Genel Seçimlerinde ve 2024 Yerel Yönetim Seçimlerinde de AKP'ye karşı başarılı sonuçlar almıştır.

Kilimli'de Belediye Başkanlığını kazanan Kamil Altun'u, çalışma arkadaşlarını;
İyi Parti listesinden seçilen Belediye Meclis Üyelerini;

Yine, CHP listelerinden seçilen Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyesi çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyor, güzel Kilimlimiz için başarılı hizmetlere imza atmalarını diliyor,
Saygılar Sunuyorum."

Kaynak: Haber Merkezi