CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, bugün TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında Esnaf ve Kefalet Kooperatifi kredilerine gelen fahiş güncellemeyi gündeme getirdi.

Milletvekili Ertuğrul, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanan esnaflarımızın kullandıkları kredilere geriye dönük faiz yükü bindirildiği duyurulmuştur. 
Bu insanlar krediyi işleri durmasın, iş yerleri kapanmasın diye kullandılar. "Ben ekonomistim." "Benden başka kimse ekonomiden anlamaz." "Faiz sebep enflasyonsa sonuçtur." diyerek ekonomiyi altüst ettiniz. 
Oluşturduğunuz bir enflasyonist ortamda zorunlu olarak borçlanan ve güç bela bu borçları ödemeye çalışan esnaflarımızın bu yükün altından kalkmaları mümkün değildir. 
Gelen güncelleme, miktara göre her taksitte minimum 5 bin lira zam demektir. Ekonominin bel kemiği çiftçiye, esnafa destek olunacağı yerde sırtlarına daha fazla yüklenmenin açıklaması nedir? Tasarruf tedbirlerinize işçinin, memurun, çiftçinin, esnafın sırtından mı başladınız? Bu insanlar daha ne kadar kemer sıkacak? Karar acilen gözden geçirilmelidir!"

Eylem Ertuğrul: Zonguldak'ın havası alarm veriyor! Eylem Ertuğrul: Zonguldak'ın havası alarm veriyor!

Kaynak: Haber Merkezi