Gelecek Partisi Zonguldak İl Başkanalğından çok sayıda delege de büyük kongrede hazır bulundu. Yapılan açıklamada şöyle denildi.
“Büyük bir coşku ve heyecanla hazırlandığımız, Gelecek Partisi ikinci büyük olağan kongremizi, yaşadığımız acı sebebiyle, şehitlerimizin ruhunu incitmeden; büyük bir vakar içerisinde, yasal zorunluluk nedeniyle asgari düzeyde katılım ile Atatürk kapalı spor salonu'nda gerçekleştirdi.
Öncelikle pençe kilit operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet kederli ailesine ve ülkemize başsağlığı diliyorum,yaralılara şifalar diliyorum.Kongremiz şehitlerimizin ruhuna okunan kuran tilaveti ile başlamış olup ardından saygı duruşu, istiklal marşı ve Genel Başkanımız Prf. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun terör hakkında kısa bir konuşması ile devam etmiştir. Bilindiği üzere kongreler siyasi partilerin düğünleri dir her partinin üyesi eğlenceli bir atmosfer yaşamak ister fakat bizlerde kongremiz için güzel etkinlikler hazırlamıştık ama ülkemizde yaşadığımız büyük acı için hepsini Genel Başkanımız ve yönetim kurulu kararı ile iptal ettik.Bu sebebten dolayı kongreye Genel merkezimiz asgari bir katılım olacak diye karar alındıgını söyleyince Zonguldaktan katılmak isteyipte getiremediğimiz siz değerli üye arkadaşlarımızdan özür dileriz. Salonda sadece Türk bayragı vardı slogan olarak sadece şehitler ölmez vatan bölünmez diye slogan atıldı. Bilindiği üzere törör bu ülkenin bitmek bilmeyen kanayan yarasıdır. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Terör ile mücadelenin kararlılığının daha üst seviyelere çıkmasını istiyoruz. Terör ile mücadeleyi herzaman destekliyoruz. Ülkede tek dileğimiz birdaha analar ağlamasın çoçuklar babasız kalmasın daha fazla ocaklara ateş düşmesini istemiyoruz.  Terörün her türlüsünü tekrar ve tekrar lanetliyoruz. Kongre için bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ederken, yeni oluşan parti yönetimimize görevlerinde başarılar diliyorum. Kongremiz, milletimiz için hayırlı olsun. Kongremizin ardından,Gelecek partisi Zonguldak il Başkanlığı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Anıtkabir'de  ziyarette bulunduk. Dualarımızı ettik duygu dolu anlar yaşadık. Ziyaretimiz nöbet degişimi ne denk gelmesi oda ayrı bir duygu kattı bizlere. Ve diyoruz ki Ne Mutlu Türk'üm Diyene”
 

Kaynak: Ercan Demir