AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Zonguldak'ta spor ve sporculara yönelik yatırımların devam ettiğini ifade ederek açıklamalarda bulundu.

Çağlayan, Bakanlığın Zonguldak’a, spora ve sporcuya verdiği desteğin aralıksız olarak devam ettiğini belirterek yaptığı açıklamada; “Gençlik ve Spor Bakanlığının 2024 yılı yatırım programında yer alan, Merkez, Kilimli ve Devrek ilçelerinde yapılacak olan Spor Salonu ve Yüzme Havuzu ihaleleri için ek ödenek protokolleri Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalandı” dedi.  
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak'a yapılacak projeleri de sıraladığı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;
Merkez ilçe Bahçelievler Mahallesi’nde 1.900 metrekare taban alanına sahip ve içerisinde 1 adet antrenman salonu Jimnastik, Karate, Judo, Taekwondo ve Masa Tenisi gibi ferdi branş çalışmalarının yapılabileceği antrenman salonu ile FIBA onaylı ahşap parke zeminli Basketbol, Voleybol ve Hentbol branşlarının antrenman ve resmi müsabakalarının oynanabileceği salon bulunmakta olup 180 gün içerisinde tamamlanması planlanan spor salonu ile diğer bir proje olan Merkez Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yapımı işlerinin sözleşmeleri imzalanmıştır.
Kilimli ilçesinde ise; 1.900 metrekare taban alanına sahip ve içerisinde 1 adet antrenman salonu Jimnastik, Karate, Judo, Taekwondo ve Masa Tenisi gibi ferdi branş çalışmalarının yapılabileceği antrenman salonu ile FIBA onaylı ahşap parke zeminli Basketbol, Voleybol ve Hentbol branşlarının antrenman ve resmi müsabakalarının oynanabileceği salonu yine 180 gün içerisinde tamamlanması planlanmakta olup, spor salonunun yanında Basketbol, Voleybol ve Tenis Kortu bulunmaktadır. Bununla birlikte Gelik beldesinde ise faaliyette bulunan Futbol sahasının bakım-onarım çalışmaları ile sahanın tel örgüleri yenilenecek olup aynı zamanda 500 kişilik tribün yapılacaktır. Bu işlerin sözleşmeleri de imzalanmıştır.
Bir diğer spor yatırımımız ise Devrek ilçemize Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapımı işi olup; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tespit ve koordinasyonunda İl Başkanlığımız ve Milletvekillerimizin destek ve takipleri sonucunda spor tesisleşmesi, spora ve sporcuya verilen destekler artarak devam edecektir. 
Belirtilen bu işler Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinesinde ihtiyaçların tespit edilmesi ile birlikte istişare yapılması, İl Başkanlığımız ve Milletvekillerimiz tarafından ihtiyaçların Gençlik ve Spor Bakanlığımıza iletilmesi ve takip edilmesi neticesinde Zonguldak İlimize tesis kazandırılmıştır. İlimize hayırlı olsun.
Bu tesislerin ilimize kazandırılması, spora ve sporcuya verilen destekler için başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK, Milletvekillerimiz ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kaynak: Haber Merkezi