Birbirinden güzel seslerin yeteneklerini sergilediği müzikal şölen, dinleyenlerden ve jüriden tam not aldı.
Popüler müzik, Türk müziği ve özgün yorumlama 14-17 ve 18-25 yaş kategorilerinde yaklaşık 40 genç müzisyen Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda jüri önünde yeteneklerini sergiledi ve genç müzisyenlerin ezgileri jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. 
Jüri üyelerini Yayla Ortaokulu öğretmenlerinden Selda Günay Yavaş, Erdemir Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Hakan Başeğmez ve Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden Soner Bayraktar oluşturdu.
Zonguldak Merkez ve ilçelerinden gelen öğrencilerin oluşturduğu yarışmada 14-17 yaş popüler müzik kategorisinde Ravzanur Doğan birinci, Cemre Ayhan ikinci, Zehra Çubukçu üçüncü olurken, Türk müziği kategorisinde Hamza Sarı birinci, Nazar Yetman ikinci, Esmanur Velioğlu üçüncü oldu. Özgün yorumlama kategorisinde ise Maestro grubu birinci, Kapalı Oda grubu ise ikinci oldu. 18-25 yaş popüler müzik kategorisinde Nefise Göktürk birinci, Muhammed Oral ikinci, Abdülhekim Özer üçüncü olurken Türk müziği kategorisinde Şevval Yeşilyurt birinci, Nigar Karakuş ikinci, Ramazan Miran ise üçüncü oldu. Özgün Yorumlama kategorisinde ise Gurbet Kuşları birinci oldu.
Dereceye giren ve jüri üyelerini ödülleri Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ve Gençlik Merkezi Şube Müdürü Erhan Yavaş, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Gencay Bilgili, Gençlik Faaliyetleri Şube Müdürü Sinan İbrahimoğlu, Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Vekili Emre Bakırcık takdim etti.  Katılım sağlayan tüm yarışmacılara sertifika verilirken, birinci olanlara ise ödülleri verildi. Yarışma toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi