EŞYALARI DEPREMZEDELERE GÖNDERİLDİ, ÇIKAN MEKTUP İSE DUYGULANDIRDI

EŞYALARI DEPREMZEDELERE GÖNDERİLDİ, ÇIKAN MEKTUP İSE DUYGULANDIRDI

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili birden etkileyen depremlerin ardından Alaplı'dan yardım kampanyasına destekler gitmeye devam ediyor. Tüm Türkiye’yi yasa boğan felakette vatandaşlar ellerinden geldiğince depremzedelere ve enkaz altındakilere yardımcı olmak amacıyla kıyafet, gıda, battaniye, kişisel hijyen malzemesi, soba, odun, kömür gibi yardımları göndermeye devam ediyor.
Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 
her kesin tek yürek olduğu bu süreçte deprem bölgesine gönderilen yardım kutuların içinden çıkan mektuplar da dikkat çekiyor. 

Alaplı Gürpınar Köyü'nden olan ailenin gönderdiği mektupta duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Geçtiğimiz yıllarda rahatsızlığı sebebiyle 10 yaşında hayatını kaybeden Tuğberk Efe Turan'ın ailesinin ağzından yazdığı o mektup aynen şu şekilde; "Merhaba sevgili arkadaşlarım ben Zonguldak Alaplı'dan Tuğberk Efe Turan 10 yaşında vefat ettim. Annemin öpmelere, kokmalara doyamadığı battaniyelerimi, oynamaya zamanımın ve gücümün yetmediği çok sevdiğim oyuncaklarımı siz değerli kardeşlerime gönderiyorum. Cennetimden her zaman sizleri izliyor ve dua ediyor olacağım. Sevgilerimle."Kemik rahatsızlığı sebebiyle hayatını kaybeden küçük Tuğberk'in ailesinin eşyalarını kimseye vermediği ancak deprem olduğu anda hiç düşünmeden deprem bölgesine gönderme kararını aldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2023, 13:33
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner348

banner94

banner300

banner299

banner314

banner266