Üzülmez Müessese Müdürlüğü, TTK’nın en önemli üretim bölgelerinden birisi…

Tarihi geçmişi içinde taşkömürü üretimine çok önemli katkılar sağlamış, üretim ve teknolojik gelişmelerde öncülük etmiş bir üretim alanı…

Genel Maden İşçileri Sendikası ( GMİS) Üzülmez Şubesi de aynı ölçüde önemli, gerek maden işçilerinin hak ve hukukunun korunması, gerek istihdam ve üretimin arttırılması yönünde çok önemli çabaları var.

GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, bölgedeki maden işçilerinin güven duyduğu, sevilen-sayılan bir işçi lideri…

İşçi açıklarının giderilmesi, iş sağlığı ve iş güvenliği, üretimin arttırılması ve teknolojik yatırımların geliştirilmesi konularında GMİS Genel Merkez Yönetim Kurulu ile bütünlük içinde aynı düşünceleri paylaşıyor, GMİS Genel Merkez Yönetimi tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan rapora tam destek veriyor.

ÜZÜLMEZ MADEN İŞÇİLERİ İLE KONUŞTUK

TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde çalışan maden işçilerinin görüşlerini aldık, taleplerini dinledik.

Üzülmez’de herşey “üretim” üstüne…

Maden işçileri, işçi açıklarının giderilmesi ve üretimin arttırılması konusunda fikir birliği içinde…

Üzülmez’de çalışan madenciler, adeta tüm bölgelerde çalışan madencilerin ortak sesi durumunda, onların taleplerine, beklentilerine tercüman oluyor.

Karadon’da, Gelik’te, Kozlu’da, Amasra’da, Armutçuk’ta çalışan bütün maden işçilerinin yüreği adeta Üzülmez’de atıyor.

Tek dertleri var, üretmek…

Yerli ve milli serveti yer altından, yer üstüne çıkarmak…

ŞUBE BAŞKANINDAN BİRLİK-BERABERLİK VURGUSU

GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, tabandan, kömür ocaklarının içinden gelen bir işçi lideri…

Her platformda maden işçilerinin birlik ve beraberliğini savunan, zaman zaman Üzülmez’de iş barışını bozmaya çalışan provokatif davranışlara izin vermeyen, işyerlerine sahip çıkmanın sorumluluğunun farkında olan ve en üst düzeyde iş güvenliği ile en üst düzeyde üretim sağlanmasını hedefleyen bir sendika başkanı…

Sefer Karakabak, her yıl emeklilikler nedeniyle hızla artan işçi açıklarının giderilmesi ve norm kadroya ulaşılması konusunda GMİS Genel Merkez Yönetim Kurulu’na tam destek veriyor, maden işçilerinin birlik ve bütünlüğünün çok önemli olduğuna dikkat çekiyor.

GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıklıyor :

“ Bizler maden işçisiyiz. Genel Merkezimizle, şubelerimizle, işçi temsilciliklerimiz ve tüm bölgelerimizdeki maden işçilerimizle birlik-bütünlük içindeyiz. Neredeyse iki yüzyıla yakın üretim kültürümüz var. Zonguldak’ın toprakları altında 1.3 milyar ton taşkömürü rezervi tahmin ediliyor. Bu çok büyük bir milli servettir. Zonguldak kömürü değerli bir kömürdür, metalurjik özelliği vardır. Bizler, yerli ve milli kömürümüzü yer altından yer üstüne çıkarmakla sorumluyuz. Bunun için en üst düzeyde iş güvenliği ile en üst düzeyde üretim gerçekleştirmek istiyoruz. İşçi açıkları giderilip, norm kadroya ulaşıldığı takdirde üretim hedeflerine daha kolay ulaşmak mümkün olacaktır.

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ

Halen TTK ve MTA işçileri için devam eden toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili sorularımızı da yanıtlayan Sefer Karakabak, “ Genel Merkez Yönetim Kurulumuz görüşmeleri yapıyor. Maden işçileri dünyanın en zor işini yapıyor ve en helal parasını kazanıyor. Hükümetimizin görüşmelerde bunu dikkate alacağına ve Genel Merkez yöneticilerimizin işçilerimizin hakkını-hukukunu en iyi şekilde savunacağına inanıyor ve güveniyoruz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 09:47
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114