1 GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDULAR

1 GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDULAR

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Ek Hizmet Kışlası'nda  12 engelli birey için temsili askerlik uygulaması yapıldı.Programa, Vali Mustafa Tutulmaz,AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdürrahim Alan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş,Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Hakkı Özölçer,TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu,askeri erkan,engelli bireyler ve aileleri katıldı

KÖKTÜRK; “BÜYÜK FARKINDALIKLAR OLUŞTURDUK”

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Veli Köktürk; “Bu yıl Engelliler Haftası kapsamında oluşturduğunuz kutlama komitesiyle farkındalık oluşturacak çok güzel çalışmalar yaptık. Belediyece, Emniyet Müdürlüğünce, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan programlarda büyük farkındalıklar oluşturduk. Engellilerimiz alanında verilen hizmete bakıldığında çok güzel bir seviye yakaladık. Şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

YALINKILIÇ; “ANDINIZ KUTLU OLSUN”

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç da; “Bugün jandarma genel komutanlığı saflarına katılarak bizleri onurlandırdınız. Şahsım ve jandarma komutanlığı adına şükranlarımı sunuyorum. Askerlik, Türk insanının hayatında gençlikten olgunluğa gidilen noktada dönüm noktasıdır. Sevgili Mehmetçikler; siz kınalı kuzularımızı aramızda görmekten oldukça mutluyuz. Kahraman bir Mehmetçik olarak eğitimlere katıldınız. Bugün jandarma üniformalarınızı giyerek namusunuz üzerine and içeceksiniz. Andınız kutlu ve mutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

TUTULMAZ; “ENGELLİ VATANDAŞLARIN HAYATLARINI DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRMELİYİZ”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ise; “ Bir hafta boyunca engelli kardeşlerimizle empati yaparak, onları daha iyi anlayarak toplumda farkındalık oluşturmak adına birçok etkinlik yaptık. Engelli olmak insanın elinde olan bir şey değil. Onların hayatlarını daha yaşanAbilir hale getirmeliyiz. Bugünkü yemin töreni bizi biz yapan da bir etkinlik aslında. Türk milleti, bağımsız olmak adına ölümü göze alan bir millettir.” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından askerlere terhis belgeleri verildi.
(HABER_ERCAN DEMIR)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 12:19
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314