11 yıllık arkadaşının cesedi elleri ve ayakları bağlı halde bulundu

11 yıllık arkadaşının cesedi elleri ve ayakları bağlı halde bulundu

 Zonguldak'ta elleri ve ayakları bağlı halde cesedi ırmak yakınında bulunan A. B.'ı kasten öldürmek suçlamasıyla hakim karşısına çıkan tutuklu sanık K. A.'ın yargılanmasına devam ediliyor.

Cesedi bulunan adamın kartıyla alışveriş yaptığı tespit edilen sanık, önceki duruşmada "Kartları bana bırakmıştı, kayıptı. Öldü mü yaşıyor mu diye maaşını kontrol ettim" ifadelerine yer verdi.
Geçen yıl Ocak ayında Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Çayı yakınlarında kimliği belirsiz el ve ayakları bağlı halde bir erkek cesedi bulundu. Morga kaldırılan cesedin yapılan kimlik tespitinde A. B.'a ait olduğu tespit edildi. Cinayet şüphesiyle harekete geçen ekipler olayla ilgisi olduğu belirtilen K. A.'ı gözaltına aldı. İfadesinin ardından salıverilen Akbaş'ın ardından bölgedeki güvenlik kameraları incelendi.
Teknik takibe takılan A.'ın, kamera kayıtlarında A. B. ile ırmak kenarında en son birlikte görülen kişi olduğu tespit edildi. Yeniden gözaltına alınan A.'ın evinde yapılan aramada ise öldürülen A.B.'a ait banka kartları da ele geçirildi. B.'ın maaşını çektiği, banka kartıyla marketten alışveriş yaptığı da tespit edilen A., sevk edildiği adliyece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
"11 yıldır tanışıyoruz" dedi, bankaya gidip maaşını çekti
"Kasten adam öldürme" suçlamasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan A., bir önceki duruşmasında 11 yıldan bu yana tanışıklığı olduğunu ifade ettiği A. B.'ı öldürdüğüne yönelik suçlamaları kabul etmedi. A. B.'ın bir süre önce Bolu'ya gitmek üzere yanından ayrıldığını bir daha hiç görüşmediğini söyleyen A., banka kartlarıyla yaptığı alışverişlere ilişkin de "Kartları gitmeden bana bıraktı. Bir süredir görüşmedik. Öldü mü yaşıyor mu? diye maaşını kontrol ettim" diyen sanığın beden ve ruh sağlığı bakımından cezai ehliyetine ilişkin rapor talep edildi.
Sanık; kasten öldürme suçlamasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıktı. Dosyadaki delil durumu ve Adli Tıp Kurumu Raporları'na ilişkin değerlendirme yapan mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı ileri tarihe erteledi.

iHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 16:45
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314

banner320