"Ameliyat olursa dili açılacak"

"Ameliyat olursa dili açılacak"

"Ameliyat olursa dili açılacak"

Kalpaklı ailesi, goldenhar sendromlu olarak doğan bebekleri Asım’ın sağlığına kavuşacağı günleri bekliyor.
Bartın’da tekstil atölyesinde çalışan Şenol Kalpaklı ve eşi Aysel Kalpaklı’nın üçüncü çocukları olan Asım bebek 1 yıl önce goldenhar sendromlu olarak dünyaya geldi. Kalbinde 4 delik bulunan ve 2 damarı tıkalı bebeğin kulakları ve çenesi doğuştan yok. Dili de damağına yapışık bir şekilde doğan bebek ağızdan beslenemediği için hortumla besleniyor.

"Ameliyat olursa dili açılacak"
Anne Kalpaklı, bebeğinin ağızdan beslenemediği için büyük sıkıntı çektiğini belirterek, “Ameliyat olursa dili açılacak. Yutması, beslenmesi sağlanacak. Ağızdan beslenebilecek en azından. Şu andaki sağlık durumu dili yapışık, kulakları yok. Goldenhar sendromu ile doğdu” dedi.
Yaşadıkları sürecin zorluklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan anne Kalpaklı, “Çocuk da yıprandı, ben de yıprandım. Aspirasyon filan yaparken hortumu çocuğumun ağzına burnuna sokmak istemiyorum. Sadece şu hortumdan kurtulsun istiyorum. Ameliyatlarını olsun, şu hortumdan kurtulsun. Kulaklarını filan hiç dert etmiyorum. Sadece beslenmesi düzelsin, onu istiyorum” diye konuştu.

İHA

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 12:58
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314