"Bu kar elinizde erir"

"Bu kar elinizde erir"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun'dan Elektrik ve Su kesintisi açıklaması;
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun elektrik ve su kesintisi ile ilgili açıklama yaparak,'Elektirk ve su kesintisi kademeli olarak bölgelere geç saatlerde verilmiş vatandaşlarımız hizmet almaya başlamıştır."dedi 
Zeki Tosun yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Şehrimiz hafta sonu etkili ve yoğun fırtınalı karyağışı etkisi altında kaldı.Başta Zonguldak İl Belediyesi olmak üzere tüm AK Parti belediyeleri olarak tedbirlerimizi aldık.
Aşırı kar yağışı ve buzlanma sebebiyle çok sayıda iletken kopuğu, elektrik direklerinin yıkılması, hat üstüne ağaç devrilmesi, aynı zamanda kar yükü ve fırtına nedeniylede enerji nakil hatlarının zarar görmesi elektrik kesintisinin olmasına sebep oldu.
Bilindiği gibi şehrimizin su temini yapılan barajımızda elektrik kesintisi ile su pompalarının devre dışı kalmasıyla su kesintiside yaşandı.
Elektirik kesintisi, sadece Zonguldak  Merkez değil, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinin bir kısmı ile Bartın’da Ulus ilçesinin bir bölümü ve merkeze bağlı bazı mahalleler etkilendi.
Hava şartlarının enerji hatları üzerinde oluşturduğu hasar ilgili kurum tarafından tespit edilmiş, en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütülmüştür.
Çalışmalar kapsamında, kriz masası oluşturulup kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çalışmalar  devam etmiş olup, sahadaki ekiplerin sayısı 7/24 esasına göre en üst düzeye çıkarılmıştır.
Elektirk ve su kesintisi kademeli olarak bölgelere geç saatlerde verilmiş vatandaşlarımız hizmet almaya başlamıştır.
AK Parti Belediyeleri tarafından kar yağışı nedeniyle gerekli tedbirler alınmış kar yağaşından itibarende çalışmalar başlamıştır.
Geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıların hiç biri yaşanmamıştır.
Kısıtlamanın ardından başlayan mesaide hiç bir aksaklık yaşanmamış ve vatandaşlarımız iş yerlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmış,normal hayatına dönmüştür.
Son dönemlerde yeni bir hastalık zuhur etmeye başladı. Gündemde kalabilmek adına özellikle İl Merkezindeki çalışmalar gözle görülür seviyeye gelince bir kesimi rahatsız etmeye başladı.
Göreve geldiğimiz günden beri Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan önderliğinde Zonguldak Belediyesi'nin hizmet anlayışını değiştirmiş ve şehrin kalkınması için vaat ettiği projeleri bir bir gerçekleştirmeye başlamıştır.İSiyaset aranasında kendine yer edinmeye çalışan kesimlerin yapmış olduğu bu mesnetsiz açıklamalar bizleri şehrimize hizmet etmekten asla alı koyamaz.  Bu kar elinizde erir."(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Z.Dıncer.
Z.Dıncer. - 4 ay Önce

BİRLİKTELİĞİNİZ;BU ŞEHRİ YARILARA TASIYACAK İNŞALLAH.
RABBİM BİRLİK ve BERABERLİĞİNİZİ LİDERLİĞİNİZİN ÖNCÜLÜĞÜNDE DAİM EYLESİN.
ALLAHA EMANET OLUN.YOLUNUZ BAHTINIZ AÇIK OLSUN.

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114