Deprem bölgesinden ayrılanlar nasıl oy kullanacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Seçimlerin yapılması durumunda deprem bölgesinden ayrılanlar nasıl oy kullanacak?" sorusuna yanıt verdi.

Deprem bölgesinden ayrılanlar nasıl oy kullanacak?

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Seçimlerin yapılması durumunda deprem bölgesinden ayrılanlar nasıl oy kullanacak?" sorusuna yanıt verdi. Bozdağ, "Herkes bulunduğu şehirde oy kullanacak ve kullandığı ile sayılacak." dedi. Bozdağ konuyla ilgili açıklamasına şu şekilde devam etti:

 "Kimin nerede nasıl oy kullanacağı kanunumuzda açık açık yazıyor. Onun için yeni bir kanuni düzenlemeye gerek yok. YSK'nın daha önce aldığı kararlar var. Herkes meskun olduğu yerde oyunu kullanacak. Seçim listeleri askıya çıktığında itirazı varsa edecek ona göre oy kullanacak. Herkes bulunduğu yerde oy kullanacak ve kullandığı ile sayılacak. Yasalarımızda kural bu. Geçmişte alınan kararlar bu. Mükerrer oy kullanma ihtimali yok. Deprem bölgesinde sandıkların nereye kurulacağına YSK karar verecek. YSK öyle bir karar verdiğinde orada da kurulabilir." 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2023, 14:13
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner348

banner94

banner300

banner299

banner314

banner266