Ender Adıbaş'tan İstiklal Marşı'mızın 102. yıl dönümü mesajı

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş'tan İstiklal Marşı'mızın Milli Marş olarak kabul edilişinin 102'inci yıl dönümü mesajı

Ender Adıbaş'tan İstiklal Marşı'mızın 102. yıl dönümü mesajı

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş,İstiklal Marşı'mızın Milli Marş olarak kabul edilişinin 102'inci yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı. 

Adıbaş; "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda, Milli   Mücadele’mizin ifadesi olan İstiklal Marşı'mızın Milli Marş olarak kabul edilişinin 102'inci yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutluyor; Millî Şair’imiz Mehmet Âkif ERSOY’u da rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.
İstiklal Marşı bu topraklarda nefes alıp veren bütün bireylerin her türlü azim ve kararlılığı gösterdikleri bir zamanda kaleme alınmıştır. İstiklal Marşımız her okuyanın, sözlerini her anlayanın yüreğinde aynı hissiyatı, aynı coşkuyu doğuran bir hürriyet meşalesi gibidir. O sadece bağımsızlığımızın bir timsali değil, 85 milyonu buluşturan millî bir mutabakat metni olarak milletimizin birlik beraberlik ve kardeşliğinin de nişanesidir. 
İstiklal Marşı'mızı tam manasıyla anlayabilmek için “Korkma” diye başlayan o muhteşem dizeleri kaleme alan şairi de tanımak gerekir. Onun kişiliğinin köşe taşlarını oluşturan yönlerini; ne pahasına olursa olsun doğrunun yanında olan, verdiği sözü tutan, övülmeyi sevmeyen, peygamberine âşık, insanlarla ilişkisinde çok titiz, Türklüğüyle gurur duyan, Batı’nın olumsuz yönlerine karşı olan ama olumlu yönlerini de takdir eden ve sadece dertleri sıralayan değil dermanı da gösteren insan olmasını özellikle istikbalimizin teminatı olan gençlerimiz başta olmak üzere toplumumuzun tüm kesimlerine anlatmalıyız.
İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 102'inci yıl dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü vesilesiyle “Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın!” duasını yineleyerek, hayatı ve eserleriyle değer olan Mehmet Âkif Ersoy’u, İstiklal Marşı’nı kanunlaştıran Gazi Meclis’in onurlu üyelerini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

(Haber-Asım Atakan Alkan)

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 12:16
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266