‘Engelsiz Üniversiteye Doğru’ Başlıklı Seminer Düzenlendi

‘Engelsiz Üniversiteye Doğru’ Başlıklı Seminer Düzenlendi

‘Engelsiz Üniversiteye Doğru’ Başlıklı Seminer Düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından ‘engelliler haftası’ çerçevesinde seminer düzenlendi. “Engelsiz Üniversiteye Doğru” başlıklı seminerde üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimize sağlanan hizmet ve olanaklar konuşuldu.

Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Hakan Kalyon “engellilik” kavramı hakkında bilgi verirken, üniversitemizde yapılan engelsiz üniversite çalışmalarını, üniversitemizin hizmet ve olanaklarını anlattı. Kalyon, “Mekanda Erişilebilirlik” kategorisinde Yükseköğretim Kurumu tarafından çeşitli fakültelerimize verilen “Mekanda Erişilebilirlik” ve “Turuncu Bayrak Ödülü”ne giden süreçteki deneyimlerini de katılımcılarla paylaştı.

Etkinlikte, işitme engelli öğrencimiz Halime Ceren Tepeli engelli bireylerin deneyimlerini dinleyicilere örneklerle aktarırken, engelli bireylere karşı farkındalığın artması konusunda da önerilerde bulundu.

Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, soru cevap ve katılımcılara teşekkür belgesi verilmesiyle son buldu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 13:25
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314

banner320