Farabi VIII. Ar-Ge İnovasyon Proje Pazarı İçin Geri Sayım Başladı

Farabi VIII. Ar-Ge İnovasyon Proje Pazarı İçin Geri Sayım Başladı

Farabi VIII. Ar-Ge İnovasyon Proje Pazarı İçin Geri Sayım Başladı


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde bu yıl gerçekleştirilecek olan Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı için geri sayım başladı. 16 Mayıs Pazartesi günü Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda başlayacak olan etkinlikte nitelikli projelere çeşitli ödüller verilecek.

Ülkemizdeki teknoloji ve inovasyon alanında paydaşlar arasındaki işbirliğini arttıracak faaliyetlerin işlerlik kazanması için her geçen gün yeni projeler hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Bu bağlamda söz konusu etkinlikle de ülkemizdeki proje fikirleri ile ilgili olacak şekilde; bölgede bilgi, fikir ve görüş alışverişini sağlamak, Ar-Ge projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, üniversite, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirmek, bölge insanımızı bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğinde farkındalığı artırmak, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizde proje kültürü oluşturmak ve ülkemizde bilimsel ve teknolojik gelişmenin dinamiğini oluşturacak bilim insanlarını sanayide aktif hale getirmek amaçlanıyor.

Proje pazarında dereceye giren projelere nakit ödüllerin yanı sıra Zonguldak Teknopark'ta yer alan Ön Kuluçka Merkezinde yer alma fırsatı sunulacaktır. Etkinliğe 71 proje, kapalı spor salonunda gerçekleşecek olan İnovasyon Proje Pazarında sunulmak üzere kabul edildi.

"Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı" etkinliği herkese açık bir şekilde yapılacak.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 15:17
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314