Flaş... Flaş... Flaş... Cumhurbaşkanı Seçim Tarihini Açıkladı

Flaş... Flaş... Flaş...  Cumhurbaşkanı Seçim Tarihini Açıkladı

Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı seçimine gideceği tarih merak konusu olurken, AK Parti'nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihi için gün verdi. 14 Mayıs 1950'de Menderes'in "Yeter söz milletin" çıkışını hatırlatan Erdoğan, "Milletimiz 73 yıl sonra 6'lı masaya aynı gün 'Yeter' diyecek" diye konuştu. Erdoğan'ın bu çıkışı seçimin 14 Mayıs'ta yapılacağı şeklinde yorumlandı.

Haberler.com sitesinde yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihi konusundaki açıklamaları özetle şöyle:

"Siyasetin günlük hercümerci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Ancak aynı insanların sandık başında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs'ta 'Yeter söz milletin' diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Aynı şekilde Rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştır.

Biz de 'Artık hiçbir şey eskisi olmayacak' diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de 'Söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız."

(Haber merkezi)

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 14:30
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266