HER SAĞLIKLI BİREY BİR ENGELLİ ADAYIDIR

TUTULMAZ’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

HER SAĞLIKLI BİREY BİR ENGELLİ ADAYIDIR

Vali Mustafa Tutulmaz Engelliler Günü Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. 

Tutulmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

''İçinde yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin yaşantılarında karşılaştıkları güçlükler, yaşadıkları sorunlar, yalnızca engellilerin ve ailelerinin değil hepimizin yakından ilgilenmesi ve önem verilmesi gereken toplumsal bir sorundur.

Toplumu meydana getiren bireylerin temel hak ve özgürlüklerden olabildiğince ve eşit bir şekilde yararlanıyor olması ülkelerin gelişmişlik düzeyinin belirlenmesinde önemli sayılan göstergelerden olduğu gibi çağdaş ve gelişmiş toplum olmakta, engelli bireylere sağlanan haklar ve yaşamlarını kolaylaştıracak, hayata geçirilmiş kapsayıcı düzenleme ve uygulamalarla da yakından ilgilidir.

Engelli bireylerin sorunlarına çözüm üretmek, geleceğe güvenle bakmalarını hissettirmek, sağlamak, onlara karşı duyarlı olmak, topluma tam anlamıyla kazandırılmaları için çaba göstermek, toplumsal yaşama eşit bireyler olarak katılmalarını temin etmek, sağlık, eğitim, iş ve benzeri hizmetlerden faydalanmalarını sağlamak bizlerin ortak görev ve sorumluluğudur.

Devletimiz sosyal devlet anlayışı ile hareket ederek, yaşamın çeşitli alanlarında engelli bireylerimizin gereksinimlerini dikkatle izleyerek ihtiyaç ve beklentilerine yönelik memnuniyet verici çeşitli tedbir ve uygulamaları her geçen gün hayata geçirmektedir.

İnsanı hayata bağlayan, yaşama sıkı sıkıya sarılmayı sağlayan, azim ve güç veren en önemli duygu sevgi ve paylaşmaktır.

Engelli bireylere ve ailelerine sahip çıkmak, sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayışla yaklaşmak, duyarlı olmak, güzel ve bir o kadar da anlamlıdır.

Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Unutmayalım ki her sağlıklı birey bir engelli adayıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın farkındalık yaratacağına, toplumsal bilincin artmasına vesile olacağına içtenlikle inanıyor, tüm engelli bireylerimize aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.''

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 13:05
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314

banner320