İşimiz Zor, Yorulabiliriz Ama Asla Vazgeçmeyiz

İşimiz Zor, Yorulabiliriz Ama Asla Vazgeçmeyiz

İşimiz Zor, Yorulabiliriz Ama Asla Vazgeçmeyiz

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde Silvikültür (orman yetiştirme) iş başı eğitimleri başladı.

Bartın İşletme Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen eğitime Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Pınar ve İhsan Köse, tüm İşletme Müdürleri, Şube Müdürleri, İşletme Şefleri ve Muhafaza Memurları katıldı.

Bölge Müdürü Bayraktaroğlu eğitimin başında yaptığı açıklamada ''Ormanları planlı olarak kurmak tabii olan ormanların bakımını yapmak ve fonksiyonlarını yerine getirerek sürdürülebilir halde işletilmesini sağlamak için çalışıyoruz. Ormanların devamlılığını sağlayacak tedbirleri alarak ormanlarımıza müdahale ediyoruz.O yüzden ormanlarımızı iyi tanımamız gerekiyor bunu sağlamak icin her yıl belirli aralıklarla özellikle orman yetiştirme konularında gerek iş başı gerekse uygulama tatbikatlarına bunu sağlıyoruz.

Eğitimlerle Kendimizi Yeniliyoruz

Kendimizle yarışıyoruz, Bölgemizi ve dolayısıyla kurumumuzu daha ileri nasıl götürebilir diye düşünüyor ve çalışmalarımızı ona göre planlıyoruz. Yaptığımız işe ve kurumumuza sahip çıkacağız. İşimizin gerektirdiği şekilde çalışarak bize emanet edilen ormanları ve milletimize olan kutsal görevimizi yerine getireceğiz dedi.

Silvikültür Şube Müdürü ve teknik personellerince katılımcılara deneme sahalarında uygulamalı olarak eğitim verildi.Soru cevap şeklinde yapılan değerlendirmenin ardından tatbikat sona erdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 15:40
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314