MİRAÇ KANDİLİ ZONGULDAK’TA KUTLANDI

MİRAÇ KANDİLİ ZONGULDAK’TA KUTLANDI

Miraç Kandili sebebiyle Zonguldak Merkez Ulu Camide düzenlenen kandil programında cemaate hitap eden Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, "Allah'ım bu Miraç Kandili'nde salgın son bulsun, İnsanlık kurtulsun" diye dua etti.


Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili dolayısıyla Zonguldak’ta bulunan tüm camilerde Akşam ve Yatsı Namazı arasında kandil programları düzenlendi. 
Zonguldak Merkez Ulu Camii’nde de düzenlenen Kandil Programı’na Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin ile din görevlileri katıldı. 
Pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen Kandil Programında  Kur'an-ı Kerim, ilahi ve dualar okundu, yüce yaratıcımızdan af dilendi
Zonguldaklılar, kandil programlarında, bu kutlu geceyi hep beraber idrak etmenin mutluluğunu yaşadı.

Kandiyl proğramında cemaate hitap ederek Miraç kandilini önemini anlatan İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, Miraç’ın bir erdem ve bereket yolculuğu olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Peygamber efendimiz aleyhissalatu vesselam bu gece yüce mevlamızla görüşmüş ve bu gecenin akabinde ümmetine müjdelerle dönmüştür. Bugün kılmış olduğumuz beş vakit namaz Miraç gecesi mucizelerinden bir tanesidir ve yine efendimiz aleyhissalatu vesselam şöyle buyurmuştur bu çok ama çok önemlidir ilah'a şirk koşmadan ömrünü tamamlayanlar mutlaka cennete gideceklerdir. Allah'a şirk koşmak sizin ortak koşmaksızın ondan başka rab bilmeksizin hayatını tamamlayanlar yani Müslüman olarak yaşayıp Müslüman olarak ölenler mutlaka Allah'ın cennetine kavuşacaklardır Allah da bizleri o kimselerden eylesin inşallah..Bu gece bizler için aynı bir gecedir. üç ayların başlangıcında dedim ki bunlar hep Ramazan hazırlıktır. Ramazan ayı geliyor üç ayların içerisindeyiz İnşallah mübarek Ramazan ayına kavuşuncaya kadar böyle kandillerine fırsat bilerek günahlarımızdan arınalım”

ALLAH"IM KORONA SALGININDAN KORU BİZLERİ
İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin sözlerini, “Bu geceyi fırsat gidelim bu gecenin sabahında temiz uyanalım. Günahlardan arınmış olarak uyanalım Mevlam bu samimi niyetlerle yapacağımız dualarımızın makbul eylesin gecemizi mübarek eylesin” diyerek tamamladı.
(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114