Okulunu dondurdu: Pazarda çalışmaya başladı

Gaziantep Üniversitesi Gastronomi bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Abdulkadir Koç (24) Zonguldak’ta pazarda çalışarak geçimini sağlıyor.

Okulunu dondurdu: Pazarda çalışmaya başladı

Gaziantep Üniversitesi Gastronomi Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Abdulkadir Koç (24) Zonguldak’ta pazarda çalışarak geçimini sağlıyor. Pandemi sürecinde okulu dondurmak zorunda kalan Abdülkadir Koç, ekonomik şartların ağır olduğunu ifade ederek ‘eğitimime  ara vermek zorunda kaldım’ dedi. 

PAZARIN KAPALI OLMASI EKONOMİMİZİ ETKİLEDİ 

Babadan oğula geçen 80 yıllık pazarcılık serüvenine üniversite öğrencisi Abdulkadir Koç’ta katıldı. Pazarda çalışarak hem ailesine yardım eden hemde harçlığını çıkartan Koç şunları ifade etti; “Düzenli ve başarılı bir eğitim öğretim hayatım vardı. İki yıl önce yaşanan Pandemi nedeniyle okulu dondurmak zorunda kaldım. Ben pazarcılık yapan bir aileden geliyorum. Üç nesildir pazarcılık yapıyoruz. Ancak Pandemi sürecinde her yerin açık olup pazar yerinin kapatılması benim ailemi ekonomik anlamda zora soktu. Doğan ekonomik zorluklar nedeniyle ben de mecburen okulumu dondurarak yeniden Gaziantep’ten Zonguldak’a ailemin yanına dönmek zorunda kaldım. Burası Türkiye ekonomisi olduğu için bir anda her şey kolay düzelmiyor. Bundan sonraki süreçte okuyabilir miyim diye düşünüyorum ama çok zor gibi görünüyor. Başka şehirde öğrenciyken nefes almak çok zor. Çünkü Gaziantep’te şu anda ekonomi durmuş durumda yeniden gidersem zaten okula beni nelerin beklediğini ben de bilmiyorum. Şu anda işimizin başındayız kimseye boyun eğmeden müdana etmeden çalışıyoruz” diye konuştu. 

HABER: AYTAÇ ÖZTÜRK

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2023, 13:57
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266